Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego

1.06.2017
czwartek

Polexit na uchodźcę

1 czerwca 2017, czwartek,

Fantazmatyczny uchodźca, klejony z pisowskich lęków, jest dobry nie tylko po to, by straszyć nim Polaków. Ale także po to, by wyprowadzić Polskę z Unii.

1.

Jak już pisałem: gdyby cynizm był wszystkim, PiS miałby zawsze rację. Do tej pory sądziłem, że partia władzy wykorzystuje uchodźców, by mobilizować wyborców do popierania rządu. Za każdym razem, gdy światło dzienne ogląda jakaś pisowska afera, straszenie uchodźcami wraca jak bumerang. Gdy się okazuje, że pisowski rząd tuszował tortury, do jakich doszło we wrocławskim komisariacie, pojawiają się uchodźcy. Gdy opinia publiczna dowiaduje się, że koledzy z Sycowa, rodzinnej miejscowości Beaty Kempy, robili zawrotne kariery w policji, na ratunek wzywani są uchodźcy. Krótko: straszenie uchodźcami ma nie tylko przykrywać pisowskie przekręty i nadużycia władzy, ale także mobilizować wyborców do popierania ekipy Szydło.

2.

Sęk w tym, że to tylko jedna strona medalu. Druga jest równie przerażająca co cynizm i krótkowzroczność zastępują przyzwoitość i rozsądek. Otóż pisowski rząd wykorzystuje uchodźców także w tym celu, by iść na zwarcie z Unią Europejską. I w konsekwencji przygotować grunt do Polexitu.

Co więcej: w zasadzie już mu się to udało, jeśli przyjrzymy się danym, jakie zaprezentował CBOS. Czy powinniśmy przyjąć uchodźców z krajów muzułmańskich, „jeżeli Polsce groziłaby utrata pieniędzy z funduszy unijnych”: 65 proc. badanych mówi, że zgadza się, by Polsce odebrać fundusze.

To pokazuje, że pisowska polityka strachu działa. Że przygotowanie do Polexitu idzie pełną parą. I że skoro już i tak nachapaliśmy się kasy, to teraz można się z Unii zabierać, bo Europa chce nam tylko podsyłać – to najnowsza narracja pisowskich tytanów myśli – uchodźców, gender i gejów.

3.

W Europie nikt po Polsce nie będzie płakał. Ba, mam przeczucie graniczące z pewnością, że takie kraje jak Holandia, Włochy, Estonia czy nawet Węgry odetchną z ulgą, że Polacy na własne życzenie zwracają Europie bilet, by za sprawą swojego prawicowego rządu wskoczyć w objęcia putinowskiej Rosji.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 24

Dodaj komentarz »
 1. Panie Redaktorze,
  Problem z imigrantami z krajów muzułmańskich jest taki, że islam to nie jest tylko religia („jedna z wielu”), to jest także, a nawet przede wszystkim, totalitarna ideologia i sposób życia, wykluczający jakąkolwiek tolerancję dla osób nie będących muzułmanami. W związku z tym zabroniona powinna być jakakolwiek imigracja muzułmanów do krajów nie-muzułmańskich. Egipcjanie wpuścili do siebie muzułmanów i teraz są prześladowaną mniejszością w swoimi własnym państwie. Niech los Egipcjan (Koptów, czyli potomków Starożytnych Egipcjan) będzie dla nas przestrogą.

 2. Polska nie powinna przyjmowac uchodzcow.

  Za uchodzcow odpowiedzialnosc spada na bandycki zachod. Uchodzcy pochdza z krajow gdzie badyci z zachodu spowodowali wojny domowe, znieszczenie ekonomi, infrastruktury i miejsc pracy. Uchodzcy pochodza rowniez z bylych koloni zachodu, krajow ktore ciagle sa dojone i manipulowane przez zachod. Polska nie ma na szczescie nic z tym wspolnego.

  To bandyci Sarkozy i Merkel postanowili rozpoczac te tzw arabska wiosne w pazdzierniku 2010 stwarzajac zawieruche w Tunezji. Nastepne byly Libia, Egipt, Syria, Yemen,…i Ukraina Na jakiej podstawie ? Na podstawie jakiego prawa Sarkozy, Merkel, Cameron i Obama postanowili zmieniac rzady w Afryce Polnocnej, Bliskim Wschodzie i Ukrainie ? Dla zabawy ?

  Polska powinna sie domagac aby bandytow z zachodu postawic przed sadem w Hadze a za uchodzcow w calosci obciazyc bandyckie kraje, Francje, Niemcy, Brytanie i USA.

  Co gorsze bandyci z zachodu nie ropbia nic konstruktywnego aby zakonczyc wojny w Syrii, Yemenie, i Ukrainie. Ciagle podzegaja, dostarczja bron i pomagaja niszczyc. Poslugujac sie terrorystami,…. co jest swinstwem nie godnym ani cywilizacji ani ludzkosci.

 3. Panie Redaktorze,
  1. Podałem tu już fakty. Powtarzam jednak – cytowane przeze mnie na blogach i forach „Polityki” opracowanie pod tytułem „Wspólnie zbudujemy naszą zamożność” autorstwa Fundacji „Pomyśl o Przyszłości” (Nowy Sącz 2015), a polecane przez profesorów SGH, SGGW i AGH oraz przez Romana Kluskę, zawiera szacunki wskazujące, iż Polska straciła w latach 2004-2013 z powodu członkostwa w UE, około 1102 mld euro (czyli ponad 100 mld euro rocznie). Są to zaś straty wynikłe głównie z ogromnej, wielomilionowej emigracji Polaków – począwszy szczególnie od roku 2004, czyli od momentu wstąpienia Polski do UE, czyli na skutek drenażu mózgów i ubytku z Polski najcenniejszego kapitału, czyli ludzkiego.
  2. Opierając się na ogólnie dostępnych statystykach Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego), Banku Światowego (World Bank) i MFW czyli Międzynarodowego Funduszu Monetarnego (International Monetary Fund – IMF) wyliczyłem też, iż Polska traci rocznie co najmniej 60 miliardów złotych z powodu przynależności do Unii i że są to głównie straty wynikające z ogromnej emigracji Polaków z Polski oraz transferu kapitału z Polski zagranicę, co pokrywa się z grubsza z szacunkami zawartymi w opracowaniu pod tytułem „Wspólnie zbudujemy naszą zamożność”.
  3. Napisałem też na blogach i forach „Polityki”, że według Piotra Siemiątkowskiego („Financial Dependence of the Polish Economy,” Toruń International Studies No. 1 (7) 2014) międzynarodowa pozycja inwestycyjna netto Polski jest chronicznie ujemna i w latach 2001-2012 ujemny bilans tych inwestycji wzrósł z 65 do 260 mld euro. Tyle to właśnie, czyli ponad 1144 miliardy złotych jesteśmy obecnie winni zagranicy. Jest to olbrzymi dług, wynoszący około 70% naszego PKB, a więc praktycznie nie do spłacenia. Prawda jest więc taka, że Polska jest dziś bankrutem i niewiele pociesza mnie tu fakt, że znajdujemy się tak „doborowym” towarzystwie jak na przykład USA czy UK. Co prawda w takich państwach jak Łotwa, Portugalia czy Irlandia to zadłużenie przekracza dziś 100% PKB, ale w Luksemburgu, Belgii, Holandii, Niemczech, Danii i Finlandii w ogóle nie ma takowego zadłużenia. Ponadto całe nasze zadłużenie zagraniczne wzrosło w latach 2001-2012 z 56% PKB do 115% PKB, co tylko potwierdza moją tezę o tym, że Polska jest dziś de facto bankrutem, a główną przyczyną takiego a nie innego stanu rzeczy jest przecież to, że jesteśmy ograniczeni przepisami unijnymi w naszej swobodzie działania.
  4. Tak więc wniosek z powyższych obliczeń jest logiczny: Unia nie przyczynia się do zrównoważonego i długotrwałego rozwoju gospodarczego Polski, jako że będąc w Unii nie możemy prowadzić samodzielnej polityki gospodarczej nastawianej na szybki i harmonijny rozwój Polski. Po prostu Unia w jej obecnym stanie jest już tylko towarzystwem wzajemnej adoracji i przydaje się ona tylko wąskiej grupie elit, a zwykli obywatele więcej na niej tracą niż zyskują. Najwięcej zaś tracą na Unii obywatele biedniejszych krajów Europy, czyli takich jak właśnie Polska.
  5. I czy naprawdę nie wie Pan Redaktor o tym, że Unia narzuca swoim biedniejszym, słabiej rozwiniętym członkom, takim jak Polska, ograniczenia, które uniemożliwiają ich rozwój i dobrostan? Przykładów jest tu wiele, w tym przede wszystkim zakaz prowadzenia przez państwa bedące członkami Unii aktywnej polityki gospodarczej takiej jaką na przykład prowadzi od lat Korea Południowa, a więc wspomagania własnego przemysłu aż do czasu, kiedy stanie się on na tyle silny, aby konkurować na rynkach światowych z przemysłem na przykład Niemiec czy Japonii. Przecież unijny zakaz prowadzenia takowej aktywnej polityki gospodarczej wepchnął Polskę w ową pułapkę średniego rozwoju, z której Polska nie ma szans na wyjście będąc członkiem Unii, jako że każda próba prowadzenia owej aktywnej polityki gospodarczej uznana zostanie przez Brukselę za naruszenie unijnych przepisów.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pana logika jest nie do pojecia. Spoleczenstwa europy Zachodniej wcale nie chca przyjmowania nachodzcow, chce tego Angela Merkel i garstka jej klakierow z europejskich urzedow. Frau Merkel nie jest jednak cesarzowa Europy,choc za taka sie uwaza. We wrzesniu czeka ja kleska wyborcza, w Niemczech i innych krajach dojda do wladzy politycy przeciwni jej oblakanym pomyslom i zakonczy sie wywolany przez nia ‚kryzys’.

 6. To są ludzie zaczadzeni lewicową ideologią multikulturalizmu, która przynosi krwawe żniwo na zachodzie Europy, ale na szczęście oni nie mają wpływu na decyzje podejmowane przez polski rząd

 7. Aby pokazać się jako lepsza alternatywa, trzeba zamiast drzeć mordę o „Polexicie”, średniowieczu, aborcji na żądanie, wycinaniu drzew etc., usiąść i pomyśleć, dlaczego się przegrało. Tylko z tego myślenia można wyciągnąć wniosek, co trzeba naprawić, aby sympatię wyborców odzyskać

 8. Czy ktoś Polskę wyprowadza z Unii?
  A przecież zarządzanie strachem to rzekomo domena PiS. 🙂

 9. Paradoksalnie ale nadzieja spoczywa w Korporacji Katolickiej, która jako największy w Polsce właściciel ziemski jest największym beneficjentem unijnych dopłat rolnych. W pozyskiwaniu środków z innych programów też Korporacja ma doskonałe wyniki

 10. Każdy ma swoje strachy: PIS straszy muzułmanami, opozycja – Rosją. Wyborcy rozstrzygną, które strachy są zasadne.

 11. Krok po kroku… PiS-owska Polska oddala sie od Europy!

 12. Nie Polexit, tylko Wonpol.

 13. Smutne konkluzje, ale trudno się z nimi nie zgadzać.

 14. 1. „W Europie nikt po Polsce nie będzie płakał” – oczywiście, że będzie. W szczególności nasi najbliżsi zachodni sąsiedzi 🙂

  2. „Otóż pisowski rząd wykorzystuje uchodźców, żeby przygotować grunt do Polexitu” – to prawda. Tylko, że to Unia popełnia nieprawdopodobną głupotę szantażując kraje takie jak nasz sankcjami za nieprzyjęcie uchodźców. Każdy niezweryfikowany uchodźca i każdy statek płynący z Libii powinien być zawracany natychmiast! Za destabilizacje Libii odpowiada zresztą Francja i Stany Zjednoczone, więc to te kraje biorą całą odpowiedzialność za to co się tam dzieje po obaleniu Kadafiego. Sprawa Syrii jest cięższa, i uważam, że cały ten konflikt śmierdzi próbą obalenia niewygodnego przywódcy – demokratycznego – przez Arabie Saudyjską i Turcję, czyli sojuszników USA. Uważam, że powinniśmy przyjąć co najwyżej kobiety i dzieci.

  3. „Fantazmatyczny uchodźca, klejony z pisowskich lęków” – lęk przez islamem nie jest nieracjonalny. Ten lęk jest tym większy, im bardziej ludzie dookoła zdają sobie sprawę z hipokryzji wiodących, lewicowych mediów na zachodzie. PiS wykorzystuje te lęki, tak samo jak wtedy kiedy na spółkę z PO wyprodukował konflikt między Owsiakiem i Pawłowicz w czasie kiedy nocą debatowano na temat prywatyzacji Lasów Państwowych. Obie partie były „za”, więc był to jeden z wielu „dealów”, tak to działa w krajach z tak zwaną demokracją. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że PiS wykorzystuje teraz ta sytuację.

 15. Nie kłam pan. Pytanie brzmiało czy jesteś za nieprzyjmowaniem uchodźców nawet jeżeli pociągnie to za sobą kary finansowe, i te są znane z projektu Brukseli. 250 000 € za każdego nieprzyjętego. Niech pan przedstawi bilans że jest on niekorzystny. Niech pan wykaże społeczeństwu że w ostatecznym rachunku będzie to dla niego opłacalne. Inaczej jest to tylko ideologiczne bicie piany.

 16. W 1989 zarabiało się chyba za 30$ miesięcznie…. młodzi myślą że zawsze były supermarkety Nike i Ajfony…Będziemy w klubie z Białorusią….

 17. Putin i jego styl rządzenia, dla przeciętnego Polaka bliższy sercu, niż jakaś zachodnia demokracja.
  Nie wspominając o rządzących.

 18. Posłanka Pawłowicz nazywa szmatą flagę unijną, a marszałek Brudziński nie reaguje (w ramach politycznej poprawności?) na podarcie flagi europejskiej przez młodego „posła” w młodzieżowym sejmie. Wystąpienia mówców były wcześniej kwalifikowane? Chamstwo i prostactwo schodzi coraz niżej, a może z dołu wspina się wysoko. Pany i chamy w całkowitym wymieszaniu.

 19. A na razie, to:
  Akty terrorystyczne w Londynie. Na London Bridge van wjechał w pieszych. Nieopodal, na Borough Market, około trzech napastników zaatakowało przypadkowe osoby nożami. W wyniku ataków co najmniej jedna osoba zginęła, a 20 trafiło do szpitali.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114871,21909996.html#MegaMT
  Czy naprawdę tego chcemy w Polsce?

 20. „W Europie nikt po Polsce nie będzie płakał.” Gospodarz
  Wcześniej(w 39) nikt nie chciał też za Polskę umierać i było jak było, a wyzwolenie przyszło ze Wschodu jak na złość(ale my nie o tym).

  Tego rządowego rozdania kart po ostatnich wyborach bez złamania prawa i konstytucji, obalenia prezydenta, zmienić się nie da i to jeszcze przez przynajmniej 20 lat. Jeśli nie nastąpi konsolidacja wszystkich sił politycznych przeciwnych aktualnie panującemu obozowi władzy. A jeśli jeszcze UE się rozpadnie to władza ta będzie jeszcze dłużej jak się nam wydaje. PiS ma za sobą KK najpotężniejszą korporację dusz a co za tym idzie funduszy, na świecie.
  Mamy w Polsce sektę, która bezwstydnie żeruje na Polakach, pasożytuje, robi nam wodę z mózgu i każe sobie za to słono płacić – mówię tu o Korporacji Katolickiej (zw. nie wiadomo dlaczego Kościołem).
  Korporacja Katolicka (KK) nie dość że okrada wszystkich podatników („w ymie oc’ca i syna”) to jeszcze robi z nas idiotów.
  KK ma nieograniczony dostęp do budżetu państwa (pieniędzy podatników) oraz dzieci od kołyski. Robi sobie ze społeczeństwa polskiego niewolników. Wysysając z obywateli pieniądze i rozum.
  Musimy odciąć im dostęp do naszych pieniędzy i kasy państwowej oraz zabronić indoktrynować dzieci od kołyski.
  Musimy ich pogonić do Watykanu i wprowadzić wizy,gdyż inaczej nigdy nie wyrwiemy się z kręgu biedy i niewolnictwa.
  Średniowiecze trwa w Polsce stanowczo za długo!

  „Kraju Polan powstań z kolan”!!!

  Nie ma innej możliwości przy ok.95 % skatoliczeniu i sprzyjających okolicznościach związanych z powolną ale nabierającą rozpędu islamizacją Europy poprzez akty terroru.
  Wtedy taka osoba jak nadprezydent-nadpremier-nadmarszałek-nadprokurator, nadprezes wszystkich prezesów może sobie pozwolić na takie słowa;
  ” – Kościół to jeden z fundamentów naszej tożsamości, naszego sposobu życia i polskości – powiedział dziś w Starachowicach (Świętokrzyskie) Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że są tacy, którzy z tego powodu „bardzo boleją”.”
  http://kielce.onet.pl/jaroslaw-kaczynski-kosciol-fundamentem-tozsamosci-i-polskosci/3t8r9zm

  A kolejna seria aktów terrorystycznych jedynie mu sprzyja.
  I dopóki tak będzie, nic się nie zmieni, no że sam „ponbucek” zaryzykuje jakąś nadprzyrodzoną interwencję, bo sami sobie z tym nie poradzimy. A wiara będzie kwitła w najlepsze, tzn.najgorsze ale jedynie dla nas bo dla nich, wiadomo. Niestety ale tak jest ,spójrzmy na to realistycznie ,takie sa fakty. Tutaj polityka staje się religią ,a religia polityką. Zresztą zawsze tak było.
  Tylko dlatego ,że jak mawiał S.Staszic „Wiara czyni człowieka głupim.”

 21. Za to ja po Europie będę płakać i Pan też. Po Europie spalonej przez dżihad. Panie Jarku przyjmij do wiadomości, że to nie są uchodźcy a najeźdźcy i armia dżihadu, który niszczy cywilizację na ziemiach Europy od 632r. i którego celem jest wprowadzenie prawa szaria nieuznającego żadnego innego prawa państwowego czy UE. Islam nie uznaje rozdziału prawa religijnego i państwowego. Ponadto każdy muzułmanin, aby to osiągnąć ma w szczególności naśladować mordercę i pedofila Mahometa.

 22. *…. by za sprawą swojego prawicowego rządu wskoczyć w objęcia putinowskiej Rosji.*

  Sądzę że marzeniem pisowców jest wskoczyć w objęcia Trumpa. W swojej Prognozie na XXI wiek George Friedman zapowiada powstanie mocarstwa nad Wisłą, i pisowcy realizują ten scenariusz, zakładając, że USA postąpi według przewidywań Friedmana. A Putina to zamierzają z pomocą Trumpa unicestwić

 23. Mam wrazenie, ze Pan redaktor jedynie udaje, ze nie wie o co chodzi.

  Oczywiscie Polska moglaby przyjac uchodzcow ze zdestabilizowanego amerykanska i zachodnia bezprawna interwencja na Bliskich Wschodzie i Polnocnej Afryce.

  Ale chodzi tu o pewna bardzo istotnai fundamentalna zasade:
  Kto ma decydowac o tym kto ma mieszkac w Polsce…?

  Czy ma to robic Bruksela a de facto Berlin , ktory rozdaje karty? Czy Polacy?
  Przyjelismy przeciez dziesiatki tysiecy muzulmanow z Czeczenii ale przyjelismy MY – Polacy.

  Jezeli w takich sprawach ma za nas decydowac Berlin to gdzie jest granica faktycznej utraty suwerennosci?

  Innym aspektem jest fakt, ze tzw uchodzcy a tak naprawde ofiary zachodnich i amerykanskich interwencji nie chca jechac do Polski…! Bo chyba nie chodzi nam o dziesiatki milionow ofiar …biedy rownie zaslugujacych na chrzescijanskie milosierdzie i europejski social.

  I to jest obiektywny fakt. Czy chcemy ich zamknac w obozach? A moze dajmy im polskie obywatelstwa od reki i…niech jada do Niemiec. …

 24. UE to nie jest dyktat Brukselii/Berlina ale wspolnie podejmowane decyzje z zachowaniem praw suwerennych panstw.
  Unie zniszczy nie polityka partii takich jak PiS ale twardoglowie ideologow brukselskich.