Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego

8.07.2016
piątek

Co się z nami do cholery dzieje

8 lipca 2016, piątek,

Obama przypomina nam, czym jest praworządność. Franciszek w czasie ŚDM będzie musiał przypomnieć, czym jest autentyczne chrześcijaństwo. Co się z nami do cholery dzieje?

1.

To, co prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama powiedział na konferencji prasowej szczytu NATO w Warszawie w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, nie było miłe dla polityków partii rządzącej. Byto za to wyrazem szacunku i podziwu wobec Polski i Polaków.

Za co podziwia nas Obama? Gratulował nam Konstytucji 3 Maja – pierwszej pisanej ustawy zasadniczej w Europie. Podziwiał nasze dążenie do wolności i niepodległości, które doprowadziło do kresu porządku zimnowojennego. Ale potem przeszedł do oceny obecnej sytuacji politycznej w Polsce – mimo że przecież NATO ma na głowie Brexit, że UE rozsadzają nacjonalizmy, że w końcu na ulicach Dallas doszło do strzeliniany, w której zginęło 5 policjantów.

Jak sytuację polityczną w Polsce ocenia Obama? Posłuchajmy:
Jest tradycją amerykańskiej polityki zagranicznej, że szczerze mówimy o tych wartościach nawet z bliskimi sojusznikami… W tym duchu przekazałem prezydentowi Dudzie nasze zaniepokojenie pewnymi działaniami i impasem w związku z Trybunałem Konstytucyjnym (…) Jako przyjaciel i sojusznik wzywam wszystkie strony, aby wspierać instytucje demokratyczne w Polsce. To właśnie sprawia, że jesteśmy demokracjami – nie tylko słowa zapisane w konstytucji czy głosowanie w wyborach, ale także instytucje, od których zależymy każdego dnia. Praworządność, niezależna władza sądownicza i wolna prasa to wartości, na których Stanom Zjednoczonym bardzo zależy, wartości, które leżą u sedna naszego Sojuszu.
To smutne, kiedy Polacy muszą patrzeć, jak prezydent Obama upomina się o praworządność w Ojczyźnie Solidarności. Kiedy upomina się o niezależną władzę sądowniczą i wolne media w kraju, w którym zaczął się demontaż murów dzielących Europę.

I tak właśnie ten warszawski szczyt NATO będzie zapamiętany przez światową opinię publiczną.

2.

Ale jak doskonale wiemy, po szczycie NATO Polska nadal będzie w centrum światowej uwagi. A to dlatego, że 27 lipca przyleci do Polski papież Franciszek. I zapewne w obecności naszych hierarchów, polityków partii rządzącej będzie upominał się o uchodźców i imigrantów, bo polski rząd i duża część opinii katolickiej widzi w nich terrorystów, przestępców i gwałcicieli.

W Ojczyźnie św. Jana Pawła II, w kraju, gdzie rządzący nie otwierają ust, by przypominać nam, jak to niby są bogobojni, Franciszek powie, że ten, kto zamyka drzwi przed uchodźcami, zamyka je przed Jezusem Chrystusem, który również nim był. Franciszek będzie upominał polski Kościół i rodzimych katolików, by zamiast „dobrej zmiany” w swoim życiu religijnym zaczęli się kierować Dobrą Nowiną.

I znów: smutny będzie to obraz, gdy w ponoć katolickim kraju trzeba będzie upominać się o podstawowe chrześcijańskie wartości.

3.

Co się z nami do cholery stało, że prezydent Stanów Zjednoczonych przyjeżdża, by przypomnieć nam, Polakom, tak podstawowe wartości jak wolność, praworządność, pluralizm?

Co do cholery stało się z naszym chrześcijaństwem, że za chwilę przyjedzie do nas papież z Argentyny, by przypomnieć nam, iż otwartość, gościnność i miłosierdzie, to arcypolskie cnoty?

No co się do cholery z nami dzieje?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 52

Dodaj komentarz »
 1. ” Obama przypomina nam, czym jest praworządność ”

  On wie, zabil 5000 ludzi dronami, rozpoczal wojny i zawieruchy w 5 krajach. On chce decydowac kto ma krajami rzadzic, kogo ludzie w krajach swiata maja wybierac. 250 000 ludzi w Syrii zaplacilo za to zyciem, zniszczono infrastrukture, 4 miliony wyemigrowalo, miliony przesiedlonych,…

  Na podstawie jakiego prawa Obama che zmienic prezydenta w Syrii ?

  Ale on Obama przypomina nam, czym jest praworządność

  On Obama stawia siebie i Ameryke ponad prawem bo rzekomo sa „wyjatkowi”. Tak tez mowil Adolf Hitler.

  Ale on Obama przypomina nam, czym jest praworządność

 2. No właśnie. Co się z wami tam w Warszawie dzieje. Zagarnęliście sobie monopol na władzę, odseparowaliście Polaków od ich państwa, a jedyne na co was stać to wyłonić spośród siebie jakiegoś bredzącego żula z Żoliborza jako idola i nawalać się w telewizji od rana do wieczora trupami smoleńskimi.

  Nie stać was elity na wybranie spośród siebie jakiś znośniejszych i mniej bredzących kanalii, niż ten Kaczyński i Macierewicz?

 3. „W Ojczyźnie św. Jana Pawła II, w kraju, gdzie rządzący nie otwierają ust, by przypominać nam, jak to niby są Bogobojni, Franciszek powie, że ten, kto zamyka drzwi przed uchodźcami, zamyka je przed Jezusem Chrystusem…
  Franciszek będzie upominał polski Kościół i rodzimych katolików, by zamiast „dobrej zmiany” – w swoim życiu religijnym – zaczęli się kierować Dobrą Nowiną.
  … w ponoć katolickim kraju, trzeba będzie upominać się o podstawowe chrześcijańskie wartości.”

  Teraz Redaktorowi pozostaje już tylko odnowić chrzest i pójść na msze 🙂

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kto kogo ma uczyc?

  „Former President Bill Clinton spoke with Attorney General Loretta Lynch during an impromptu meeting in Phoenix, but Lynch said the discussion did not involve the investigation into Hillary Clinton’s email use as secretary of state.”

  Slawomirski

 6. Szanowny Panie Makowski

  Ten papiez Franciszek to taki sam oszust jak jego starsi koledzy z Watykanu.

  Slawomirski

 7. Nic się z nami Polakami nie dzieje, tacy jesteśmy.
  Pani Dulska reprezentuje większość Polaków.

 8. No, to się Tusk z PO zdziwił, jak mu Obama wygarnął, że nie można łamać Konstytucji, aby przepchać na zapas dwóch sędziów TK.

 9. sztubak
  8 lipca o godz. 19:05 30184

  Odczep się od pani Dulskiej, ona dulszczyzny mogłaby się uczyć od korowców i solidarnościowej elity.

 10. O, to jest śliczne: komunista Barroso zostaje szefem filii burżuazyjnego banku.

  A p. Makowski – jak typowy polski inteligent – łzy krokodyla leje i łoi Polaków. Co za cholerny naród ci Polacy, no, co zdegenerowane, zdemoralizowane, złajdaczone ludziska, no,ma się rozumieć, za wyjątkiem pupili p.Makowskiego.

 11. Po nas choćby potop, tak @axiom1, takei-butei, sławomirski.
  Co nam Polakom jakiś tam Obama czy Franciszek będzie wytykać jakieś duperele. Po co nam konstytucja, trybunały i inne pierdoły. Toż mamy Prezesa Wszystkich Prezesów on ci najlepiej wie co mamy robić on ci ma monopol na mundrości. On mianuje odwołuje. Niech Obama z Franciszkiem uważają bo mogą stracić swoje posady! Faktycznie! Co się z nami dzieje, że pozwalamy na wpychanie nas w jakieś zadupie Europy?

 12. axiom1
  8 lipca o godz. 17:57 30179

  Muszę zaprotestować: Obama bił się w piersiątka, wyznał winę, że obalenie Kadafiego to był błąd.

  Błędy się zdarzają, natomiast Obama nie łamie prawa, ma Nagrodę Pokojową Nobla i może pouczać Tuska z PO, że Tusk z PO źle postąpił, nie protestując, gdy jego partia łamała Konstytucję.

 13. janadam48
  8 lipca o godz. 19:39 30188

  No, zgoda, ale Obama skarcił Tuska z PO, że jego partia łamała Konstytucję.

  Polacy – ty i ja – nie łamaliśmy Konstytucji, płacimy podatki, więc jesteśmy praworządni, nas nie trzeba pouczać. No, chyba że ty nie płacisz podatków, a, to przepraszam.

  A, PiS = PO. Kaczyński = Tusk. Ja głosowałem na SLD, jasne.

 14. Jarosław Makowski
  „Franciszek (…) będzie musiał przypomnieć, czym jest autentyczne chrześcijaństwo’.

  Aby komuś coś skutecznie przypomnieć, trzeba samemu to praktykować w swoim codziennym życiu. Własny przykład zawsze jest lepszy niż długi wykład.

  Czy KK kiedykolwiek w swoich dziejach praktykował „autentyczne” chrześcijaństwo ?

  Chrześcijaństwo już w IV wieku zdradziło Boga nie tylko głoszeniem fałszywych doktryn, ale też swoimi czynami. Działalność kleru i kościołów zarówno w przeszłości, jak i obecnie jest sprzeczna z wymaganiami Boga Biblii, a także z naukami i postępowaniem Jezusa z Nazaretu.

  Jezus na przykład polecił swym naśladowcom nie zajmować się sprawami politycznymi tego świata ani nie brać udziału w jego wojnach. Uczył ich również, żeby przejawiali pokojowe usposobienie, przestrzegali prawa, bez uprzedzeń okazywali miłość swym bliźnim, a nawet żeby byli gotowi oddać za nich życie, czego w żaden sposób nie da się pogodzić z pozbawianiem go innych .

  Prócz tego Jezus wskazał, że znakiem pomagającym odróżnić prawdziwych chrześcijan od tych, którzy się tylko za nich podają, będzie miłość. Do swoich naśladowców powiedział: „Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie”.

  Tymczasem duchowieństwo przez całe wieki wtrącało się do polityki i popierało wojny. Opowiadało się nawet za walczącymi ze sobą stronami w wojnach toczonych w łonie chrześcijaństwa, na przykład podczas obu wojen światowych. W konfliktach tych duchowni modlili się o zwycięstwo swych narodów, a wyznawcy tej samej religii, mieszkający w różnych krajach, zabijali siebie nawzajem.

  Chociaż więc duchowni i ich poplecznicy twierdzą, że są chrześcijanami, działają wbrew naukom Jezusa, który kazał swym naśladowcom ‛włożyć miecz do pochwy’ .

  W ciągu długiego okresu imperializmu kościoły współpracowały z politycznymi potęgami chrześcijaństwa, które podbijały, brały w niewolę i upokarzały ludzi. Tak było przez całe stulecia w Afryce. Tego samego doświadczyły również Chiny.

  W mrocznym okresie dziejów zwanym średniowieczem religie chrześcijaństwa wiodły też prym w prześladowaniu, torturowaniu, a nawet zabijaniu tych, którzy się z nimi nie zgadzali. Przez stulecia istnienia inkwizycji popierały i stosowały diabelskie praktyki, katując i mordując przyzwoitych, niewinnych ludzi. Sprawcami tych potworności byli duchowni i ich poplecznicy, a wszyscy twierdzili, że są chrześcijanami.

  Nie ulega wątpliwości, że narody i kościoły chrześcijaństwa z całą pewnością nie naśladowały ani nie naśladują Chrystusa. Nie tylko sami nie służą Bogu, ale też ich postępowanie zraziło miliony ludzi i odwiodło od wiary w Istotę Najwyższą.

 15. janadam48
  8 lipca o godz. 19:39 30188

  Ani jeden obywatel mojej gminy nie złamał Konstytucji, wszyscy płacimy podatki, nie siedzimy w więzieniu. W twojej gminie jest podobnie. Jakim więc cudem Obama i Franciszek oraz także tudzież p. Makowski wyżywają się na nas?

 16. Nic sie nie stalo… Tacy jestesmy!Sondaze pokazuja to wyraznie!30 proc.(wciaz) popiera partie ,ktora chce przeksztalcic demokratyczny kraj w jakas kuriozalna monarchie(?), ze spoznionym, wyspanym i niedowartosciowanym rewolucjonista z lat 80-tych jako krolem , cesarzem.Prezydenture wygrywa CZLOWIEK -NIKT, bez zyciorysu i charakteru .Przegrywa czlowiek ,ktory mlodosc poswiecil walce z komunizmem.Moim zdaniem, wzor przyzwoitosci! TO SIE Z NAMI STALO, A RACZEJ TO Z NAMI JEST!!! WStYD MI I KREW MNIE ZALEWA!!!

 17. Makowski nie potrafi sie zajac powaznymi problemami. Np partio-kracja. TK nie ma absolutnie zadnego znaczenia. Cala konstytucje nalezy napisac od nowa w sposob logiczny, racjonalny i zaczac naprawianie panstwa. To nie jest sprawa Obamy. A moze Makowski oczekuje rozkazu od Obamy by napisac nowa konstytucje.
  https://www.youtube.com/watch?v=TNckcnbbUH4

 18. „No co się do cholery z nami dzieje?”

  Krasnoludki w nocy szczaja do mleka.

 19. …jeden czlowiek polityk ,szef parti ,zwykly posel na Sejm rzadzi prezydentem,premierem ,trzyma wszystkie sznurki ministerstw a oni jak zaprogramowane kukly ida w gowno i jeszcze uwazaja ze to dobry kierunek !!! Czy mamy nowego dyktatora szalenca ,czy to tylko opetanie czlowieka katolika i wystarczy tu tylko egzorcysta aby przegonic demony ,,wojny,,.Czy my zawsze musimy sami sobie budowac problemy ,czy historia Polski nic nam nie nauczyla !!!
  Pycha idzie droga ku przepasci !!!! zawsze !

 20. @axiom1
  I Ty wierzysz w to, że nowa konstytucja coś zmieni? Zawsze znajdzie się jakiś „kaczyński” uważający że prawo go nie obowiązuje. I co mi zrobicie. Po takich cudakach jak p.o. Prezydenta,premiera czy szefowa kancelarii premiera mających obecną konstytucję w du…pie przyjdą następni. My mamy wyjątkową zdolność niszczenia wszystkiego i wszystkich. Więc autor bloga ma rację. Co się qurwa z nami dzieje takiego,że dajemy się prowadzić na zatracenie. Co takiego musi się wydarzyć, co musi nami wstrząsnąć aby powiedzieć dość.
  @takei-butei. Podatki też płacę, w pierdlu nie siedzę. Skąd u licha u ciebie przekonanie,że Obama i F1 wyżywają się na nas. Prawie wszyscy zwracają rządzącym uwagę, że sprawy idą w złym kierunku ale wyznawcy Prezesa Wszystkich Prezesów pokazują nam i wszystkim zaniepokojonym środkowy palec! Czy to jest normalne? Czy to ci jest obojętne? Myślę, że niezależnie od preferencji politycznych nie jesteś w stanie zaakceptować postępowania naszego rządu. Powtarzam jeszcze raz, co się qurwa z nami stało?!

 21. janadam48
  8 lipca o godz. 21:54 30197

  Z nami nic się nie stało. Ale możemy jeszcze wziąć przykład z p. Komorowskiego, który osobiście złamał Konstytucję i który teraz osobiście broni Konstytucji, aby jej nie łamać.

  Tylko w jaki sposób ja prawy i praworządny obywatel miałbym łamać Konstytucję?

 22. Takei. No tak zawsze można powiedzieć a oni też łamali prawo! Tylko,że ” oni” zaakceptowali wyrok TK.

 23. janadam48
  8 lipca o godz. 22:33 30199

  Kiedy zaakceptowali? Gdy rządzili? Wycofali tych zapasowych sędziów?

 24. No proszę, proszę – trolle Putina już się obudziły. Zdrastwujtie.

 25. @Autor

  Może nikt nie poinformował mojego Prezydenta jak rzeczywiście sprawy sie maja w III RP ,że konstytucja III RP w czesci władzy sadowniczej jest podobna do zapisów konstytucji stalinowskich i w porównaniu z Konstytucja III Maja to Sredniowiecze.

  Konstytucja 3 Maja w rozdziale VIII Wladza Sądownicza mówi ,że sedziów I instancji i sedziów II instancji odwoławczej dla danej ziemii wybierają obywatele powszechnie poprzez Sejmik.Sedziego mogł odwolac Sejmik czyli obywatele.

  Wpisał to do ustawy zasadniczej bp Hugo Kołłątaj wzorujac sie na na Anglii gdzie w 1715 r Król Anglii w Act of Setlement scedował swoją wladze mianowania sedziow na obywateli dajac im prawo wybierania i odwoływania sedziow w danym okręgu wyborczym .Podobne rozwiązanie przyjeto w konstytucji USA.

  Obywatel taki jak Ja co cztery lata dokonuję oceny i wyboru wszystkich sedziow powiatowych i stanowych na czteroletnią kadencję .Te sady powiatowe i stanowe zajmuja sie 90 % spraw które dotycza obywateli
  Każdy sędzia musi sie określić sie przed wyborcą czy popiera partie republikańska czy demokratyczną lub jest niezależny.

  W III RP władza sadownicza sama się szkoli,wybiera ,ocenia zas Prezydent jak Król w średniowieczu odbiera przysiege.Ta wyjątkowa kasta ludzi stanowiaca wyroki nie podlega ,żadnej kontroli czy ocenie przez obywateli.Władza a Sądy zalicza się do władzy i nie podlegająca ocenie i wyborze przez obywateli to już dawno stwierdzono staje sie oligarchią za z tym zawsze wiaze sie korupcja.

  Nieśmiałe próby jakiejkolwiek ocenie i kontroli sedziów przez obywateli
  proponowane przez PiS spotykaja się z krzykiem i protestami atakami na niezależnośc i niezawisłość.

  Przypuszczam ,że mój Prezydent Obama wspominając konstytucje 3 Maja nie wie ,że sędziowie i władza sadownicza III RP jest zacofana w stosunku do Anglii lat 1715 ,USA 1789, i I RP Konstytucji 3 Maja .

  Prezydenta Obame rozgrzeszam ale tzw .profesorów Rzeplińskich ,Zollów ,Strzemboszów i dorzucę do tego Autora trudno mi sie pogodzic za takim zacofaniem odnośnie czym jest praworzadne i demokratyczne państwo w cywilizacji anglosaskiej.

  Jerzy Zakrzewski
  Palatine,Illinois

 26. @ geozak

  Dlaczego łżesz jak pies? Nigdy nie słyszałem, że PiS dąży do stworzenia systemu wyboru sędziów przez obywateli. Natomiast w sposób oczywisty dąży do systemu komunistycznego, gdzie sędziowie byli posłusznymi w wystraszonymi sługusami jedynie słusznej partii.

  Widać, żeś PiS-owiec i musisz w żywe oczy łgać jak pies.

 27. „Natomiast w sposób oczywisty dąży do systemu komunistycznego, gdzie sędziowie byli posłusznymi w wystraszonymi sługusami jedynie słusznej partii.”

  Tak jest od 27 lat i niezalenzie kto rzadzi.

  Jeden z obecnych poslow o tym wie
  https://www.youtube.com/watch?v=TNckcnbbUH4

 28. turkmen
  8 lipca o godz. 21:47 30196

  Obecna nagonka na Kzczynskiegie jest dowoedm skurwienia moralnego naganiaczy. Identycznie bylo gdy dyktatorem byl umilowany w Polityce Donek ktory rowniez dawal Polityce pieniazki (od podatnika oczywiwiscie) i nakazal obowiazkowa prenumeracje Polityki porzez jeddostki rzadowo-aministracyjne. Nawet w strazy pozarnej. Dlatego w Polityce uwielbiali dydktatora Donka ale system byl ten sam. Ten sam od 1989.
  https://www.youtube.com/watch?v=TNckcnbbUH4

 29. ” I Ty wierzysz w to, że nowa konstytucja coś zmieni? Zawsze znajdzie się jakiś „kaczyński” uważający że prawo go nie obowiązuje. ”

  Wlasnie po to potrzebna jest nowa kostytucja aby weliminowac wybryki dydktatorow.

  Obecnie Kaczynski nie robi nic nowego czego poprzednicy nie rolili. Dezerter Donek Amber Tusk mial taka sama wladze.

 30. @takei-butei

  PO nie było uczciwe – racja. I może niepotrzebnie wybrali tych sędziów. A następcy, miast rozwiązać problem w sposób „prawy i sprawiedliwy”, posunęli się do kolejnego (moim zdaniem) jeszcze gorszego występku. I nie chodzi tu o licytacje, tylko o pewną degenerację elit i wartości. I sądzę, że o to Redaktorowi chodziło. Ja niegdyś wierzyłem w obietnice PO, tak jak teraz wielu uwierzyło w obietnice PiS. To ludzka rzecz – bo chyba chcemy wierzyć, że możemy coś zmienić na lepsze. Sądzę też że mimo tej dobrej wiary mamy trochę realizmu, żeby wiedzieć że to nie będzie doskonałe i trochę nas jednak zawiodą. Przyjmując ten punkt widzenia, można powiedzieć (trochę przewrotnie) że: jest istotna różnica w tym kto nas mniej zawiódł w przybliżaniu do ideałów (i tu mam wrażenie PiS jednak o wiele bardziej zaszkodził nie tylko swoją polityką, ale przede wszystkim standardem moralnym – ale to moja ocena, trudno to krótko ująć: pewnie chodzi o imponderabilia). O ile we wczesnym PO widziałem wizję i o ile pod ich rządami (zgoda kulawymi i nie bez przekrętów) przynajmniej częściowo tą akceptowaną wizję ktoś nieudolnie wcielał w życie, o tyle PiS (jak dla mnie) wciela nieakceptowaną wizję w udany sposób. I to jest diametralna różnica.

  Chciałbym zaznaczyć, że nie głosowałem ostatnio na PO ani na PiS – ani nie próbuję usprawiedliwić wad poprzedniej władzy. Tylko tyle, że poprzednią mogłem ścierpieć dzięki nadziei że część z tego, choćby najmniejsza to krok do przodu (takie kroki też były). Natomiast nie potrafię znaleźć tego w PiS. I to mnie niepokoi i to do tego stopnia że tekst redaktora Makowskiego uważam za w pełni uzasadniony, bo nie wiem co się z nami dzieje że podążamy za taką wizją.

 31. ” Przypuszczam ,że mój Prezydent Obama wspominając konstytucje 3 Maja nie wie ,że sędziowie i władza sadownicza III RP jest zacofana w stosunku do Anglii lat 1715 ,USA 1789, i I RP Konstytucji 3 Maja .”

  Twoj prezydent Obama przewodzi krajem gdzie istnieja ***fantastyczne*** tradycje demokratyczne. Miedzy innymi dlatego poprzedni prezydent nie otworzyl tajnych wiezien i katowni na terenie USA. Bo kostytucja USA temu zabrania i prezydent wiedzial ze moglby za to kryminalnie odpowiadac.

  Dlatego tez poprosil polskiego wasala ktory stawia wasalstwo ponad swa konstytucje aby ten zlamal swoja konstytucje. Co sie stalo za pomoca lapwki $15 mln. Dziwnym zbiegiem okolicznosci obecny prezydent USA, prawnik konstytucyjny,… nie potrafi pouczyc polskiego wasala w tej sprawie.

 32. observer
  9 lipca o godz. 3:57 30201

  No, proszę, proszę – troll … jeszcze nie śpi. Guten morden.

 33. Z nami ,czyli z kim?

 34. Co się z nami dzieje?
  Do cholery, dzieje się złudzenie optyczne.

  1. „polska wolność” to robota zaledwie wąskiej grupy przytomnych ludzi po obu stronach dawniejszej barykady.
  Naród jest zaś jak lawa: ciemna i głupawa.

  2. Obama pochwalił nas za Konstytucję 3 Maja? Jak gość przyjeżdża, to ma zawsze trochę miłych słów dla gospodarza. To się nazywa „gościniec”.
  Polska konstutucja 3 Maja, została, koncertowo, przez samych Polaków i katolików, spieprzona, rozwalona,, za pomocą rozwalenia państwa. Od środka. Nie bardzo jest za co chwalić. Amerykanska konstytucja działała i działa, polska z 3 Maja – nie.

  3. Pan Jarosław pisze:
  „Franciszek w czasie ŚDM będzie musiał przypomnieć, czym jest autentyczne chrześcijaństwo.”
  Taka teza jest błędna logicznie, faktycznie i teologicznie. Nie ma czegoś takiego jak „autentyczne” i „nieautentyczne” chrześcijańswo.
  To co jest, jest „autentyczne”. Innego nie ma.
  „Nieautentyczny ksiądz proboszcz? Nieautenyczny biskup? Skoro tak, to nieautentyczne są „listy episkopatu do wiernych”, spowiedzi, pieczątki, podpisy biskupów pod pismami (nieautentyczny członek kleru jest oszustem), ieautentyczne są kazania i cala reszta.

  4. Szanowny Gospodarz pisze coś co ma potwierdzić stanowisko, lecz to coś je zezawuuje:
  „smutny będzie to obraz, gdy w ponoć katolickim kraju trzeba będzie upominać się o podstawowe chrześcijańskie wartości.”
  Działa tu ta sama zasada co w p. 3: nie ma czegoś takiego jak katolicyzm „ponoć” i „nieponoć”.
  To co jest, to jest katolicyzm.
  Taki on własnie jest i tak działa katolik.

  5.
  „…przyjedzie do nas papież z Argentyny, by przypomnieć nam, iż otwartość, gościnność i miłosierdzie, to arcypolskie cnoty”
  Nie są to „arcypolskie cnoty”. Jest to nadęcie mniemania o sobie. Polska historia w żaden sposób nie potwierdza, że te cnoty są arcypolskie, tzn. arcywyróżniające Polaków spośród otoczenia. Inni mieli te cnoty w podobnym stopniu, a nawet niebotycznie większym.
  Należy tu przypomnieć, że Polska historia to aż do czasów niemal zupełnie współczesnych historia niewolnictwa. Wyłącznie szachcie i niektórym zamożnym mieszkańcom przysługiwał tytuł „Polak”. cała reszta – 85% mieszkańców ziem Korony i Litwy, to byli niewolnicy nie mający prawa do nazywania się Polakami.
  Zaś Polacy, wlasciciele niewolników pańszczyźnianych nie wykazywali w żadnym stopniu ani miłosierdzia, ani gościnności, ani otwartości. Nie wykazywali też żadnej z tych cnót woec innych podludzi: Litwinów, Zmudzinów, Prusów, Rusinów i całej reszty czerni/mierzwy/motłochu.

  Cnoty to dopiero przed Polską są. Ich drobne przejawy i kiełki są właśnie zamrażane i deptane.

 35. @ ALL
  Wpis niejakiego snakeiweb jest typowy do większości tu piszących tu komentarze.Prymitywni w zachowaniu brak kultury dyskusji o co prosi Redakcja , działaja na zasadzie plemiennej – plemienia PO czy PiS .Argumenty jak faktycznie wygląda demokracja liberalna w świecie cywilizacji anglosaskiej zupelnie ich nie obchodzą .Wykształceni i odmóżdżeni przez tzw profesorów ktorych wymieniłem w moim komentarzi i żyją w swiecie utrwalonym przez konstytucję III RP .Tworcy tej konstytucji Pan towarzysz Kwaśniewski i Pan Mzowiecki wierzacy w oswieconych demokratów a gardzacy ludem nawstawiali tyle ustawek (bramek ) w tej konstytucji aby po wieczne czasy trwała władza oligarchii korporacyjnych.

  Pytanie jaki to ma zwiazek ,że zalicza mnie sie do PiS – u z którym nie mam żadnych związków

  .Jestem w stanie w każdej dyskusji osmieszyć tzw prawniczych autorytetow jak oni odstaja od faktycznej demokracji liberalnej i zwiazanej z tym praworządnosci.To świat kastowy prymitywny który przyjal zewnetrzne szaty Zachodu a wrzeczywistości brak mu elementarnych zasad jakie na tym Zachodzie obowiazują.

  Jerzy Zakrzewski
  Palatine,Illinois

 36. Otóż to. Dobre pytanie. Dlaczego o praworządności w ogóle wypowiada się przywódca państwa, które z praworządnością ma niewiele wspólnego. Szczególny jej wymiar państwo to zaprowadziło chociażby w Wietnamie, Iraku, Afganistanie, Syrii, czy Libii. Pozazdrościć wzorców strofowań…

 37. geozak
  9 lipca o godz. 12:25 30213

  Wolę być odmóżdżony, niż mieć mózg tak genialny, jak ty.

 38. @ geozak

  Pokaż raczej prymitywny łajdaku i łgarzu jakieś źródła i dowody na tezę, że PiS dąży do systemu z wybieralnością sędziów przez obywateli zamiast rżnąć tutaj głupa.

  I nie ucz mnie goebbelsowski pomiocie tutaj kultury. Swojej kultury oczekuj od Urbana i Kurskich.

 39. takei-butei & snakeinweb
  Apeluje o wiecej wyrozumialosci. Polonia amerykanska tuz za amiszami, sa inspiracja dla Antka Macierewicze, czesto ich odwiedza.

 40. Co się dzieje? Lud polski, zapatrzony w 500+, zapomniał nie tylko o bożym świecie, ale i o ziemskiej przyzwoitości.

 41. A co ma Barak Obamy (pardon, Barak Obama) do wewnętrznych spraw Polski? My mu przecież nie mówimy, jak ma on rozwiązywać wewnętrzne problemy Ameryki, w tym narastająca tam falę przemocy przy użyciu broni palnej – http://wpolityce.pl/swiat/299847-czterech-policjantow-zostalo-zastrzelonych-przez-snajperow-podczas-protestow-w-dallas-spirala-nienawisci-nakrecona-na-dobre.
  Co więcej, tych policjantów zastrzelono podczas demonstracji przeciwko brutalności amerykańskiej policji a tego, który strzelał do policjantów unieszkodliwiono dopiero przy pomocy robota, ale co będzie, jeśli przeciwnicy policji użyją w przyszłości robota aby zastrzelić policjantów? Moim zdaniem Obama powinien więc zająć się kwestią brutalności amerykańskiej policji zamiast pouczać kogokolwiek, szczególnie zaś nie-Amerykanów.

 42. @snakeweb

  Ty plemienny idioto dalej jedziesz PiS -em którym ja nie zajmuje sie w moim komentarzu.

  Ja piszę specyficznie o praworzadności i demokracji III RP jak ona wygląda w porównaniu z demokracją jaka jest w cywilizacji anglosaskiej w krajach Zachodu.Do tej cywilizacji zaliczam kraje jak Anglia USA,Kanada ,Australia ,Nowa Zelandia..

  NAZYWAM CIĘ IDIOTĄ TYLKO DLATEGO ,ŻE PRZEKROCZYŁEŚ NORMY JAKIE OBOWIAZUJA WŚRÓD LUDZI COKOLWIEK MAJĄCYCH WSPÓLONEGO Z KULTURA ,WIEDZA I LOGICZNYM MYŚLENIEM.

 43. Dezerter
  A czy twoja jehowicka sekta praktykuje autentyczne chrześcijaństwo? Wiadomo, że NIE, jako że opiera ona to, co głosi, o sfałszowaną wersję Pisma Świętego. Miałbyś więc przynajmniej na tyle uczciwości, aby nie pisać na ten temat, jako że twoja sekta nie ma przecież nic wspólnego z chrześcijaństwem, a w swej nazwie ma ona nie Jezusa, a tylko żydowskiego plemiennego bożka JHWH („Jehowę”).
  Poza tym, to Jezus brał czynny udział w wojnach, o czym świadczą choćby te jego słowa: „Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. ” (Mt 10, 34-37).
  Mylisz też Średniowiecze, będące preludium do Odrodzenia, z tzw. wiekami ciemnymi (dark ages), czym dowodzisz swój kompletny brak wiedzy na poruszane przez siebie tematy. 🙁

 44. Ależ piękna pyskówka pomiędzy geozakiem i snejkiem! 😉

 45. @ geozak

  Dalej rżniesz głupa a dowodów na twierdzenie, że PiS jest za obywatelską kontrolą i wyborem sędziów jak nie miałeś tak nie masz.

  W związku z tym jest zupełnie obojętne co wyjdzie z twojej załganej i parszywej gęby, również na mój temat. Co otworzysz usta, to następuje wybicie cuchnącego szamba. Człowiek z minimum kultury potrafi wycofać się z oczywistego łgarstwa, a nie idzie w zaparte i rżnie głupa.

  Jak nie dostarczysz dowodów labo się nie wycofasz, to jedyne co mam ci do powiedzenia to „spadaj PiS.dzielcu”.

 46. Spokojnie panie Makowski, nie stresuj się pan. Obama nie jest najwyższym moralnym autorytetem świata. Powiedział, co powiedział. Jego opinia i tyle. On tam w USA także dąży do zainstalowania swojego sędziego w SN na koniec kadencji. Tam też nie jest to odbierane jako czysto zagranie. Dlatego, panie Makowski ogranicz swoje klęczenie do kościoła, jeśli do niego w ogóle zaglądasz. W innych miejscach nie warto nadwerężać swoich kolan.

 47. „Co się z nami do cholery dzieje”
  A co sie ma dziac?
  Polacy odstawili Was od koryta i z wscieklosci dostajecie swira.
  I tyle.

 48. Jarosław Makowski
  „Za co podziwia nas Obama? Gratulował nam Konstytucji 3 Maja”.

  Wikipedia podaje:
  „Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku) nowoczesną, spisaną konstytucją”.

  Wikipedia podaje również:
  „15 grudnia 1791 roku weszła w życie jedna z poprawek do amerykańskiej konstytucji, zakazująca ograniczania wolności religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń, a uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki”.

  Wikipedia podaje też, że polska konstytucja z 1791 roku, zabraniała katolikom zmiany religii. Chyba więc nie była taka nowoczesna …

  Takie były skutki roztoczenia nadzoru nad szkolnictwem przez Jezuitów.

 49. To co powiedzial w Warszawie Obama jest niemile i jest oznaka daleko posunietej impertynencji.
  Prezydent chorego panstwa ma czelnosc pouczac innych w ich wlasnych domu.
  Juz raz „pomogl”Brytyjczykom podjac decyzje o brexicie sugerujac jak powinni glosowac obywatele innego kraju

  Zaniepokojony impasem wokol TK jest nie tylko Obama.
  Zaniepokojony impasem wokol TK rozpoczetym przez probe zamachu i politycznego zawlaszczenia przez Platforme przy wydatnym wspoludziale prezesa TK Rzeplinskiego
  jest przede wszystkim
  prezes Kaczynski i PiS.

  Wszyscy jestesmy zaniepokojeni pomyslem Schetyny na opozycje totalna nawet na szkode polskiej racji stanu.

  ALE JUZ NAJBARDZIEJ jestesmy zaniepojeni stanem USA, ktore wedlug kandydatki na prezydenta Pani Clinton jest chorym panstwem.

  Razem z setkami milionow obywateli swiata chcielibysmy przekazac Obamie.

  Mr President:
  We are extremely worry about USA.
  Please start improve the world from your own home..

 50. Polecam siegnac do slowniczka zamiast do GW.

  „These are, I know, values*) that the President cares about. ,,

  To są, wiem, wartości*), na których zależy Panu Prezydentowi.,,

  *),,rządy prawa, niezależne sądownictwo, wolna prasa,,
  ,,such as rule of law, independent judiciaries, and a free press.,,”

  To powiedzial Obama o Prezydencie Dudzie (!).

  A zamieszanie wokol TK jest faktem.
  I to trzeba posprzatac bo niby fundamentalnie z zasady apolityczna instytucja jest jak najbardziej polityczna i prosze nie udawac, ze jest inaczej.

  Konstytucje to my i w PRL-u mielismy doskonala…

 51. Dezerter
  W Polsce katolicy mieli więc zagwarantowaną konstytucyjnie wolność od „nawracania” ich na inne religie, a więc wolność od m.in. sekciarskiej religianckiej propagandy. Genialni autorzy Konstytucji 3 Maja przewidzieli więc, i to o prawie 80 lat na przód, utworzenie tej twojej, jakże upierdliwej, jehowickiej sekty;-)

 52. Andrzej Falicz
  A niby odkąd to w USA istnieją rządy prawa, niezależne sądownictwo czy też wolna prasa? Przecież tam milioner może się wykpić z zabójstwa żony (patrz n.p. sprawa O.J. Simpsona), sędziów mianują politycy a wolna jest tam tylko prasa popierająca status quo, czyli rządy de facto monopartii z jej dwoma frakcjami: „demokratyczną” i „republikańską”.

 53. geogzak.Tu się nie da inaczej.Tu trzeba nazywać po imieniu jak się rzeczy mają.Oglądnij sobie film pt.”On znowu powrócił” to może ci się oczy trochę otworzą.Zresztą wszystkim polecam.