Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego

18.03.2016
piątek

Ks. Małkowski v. ks. Lemański

18 marca 2016, piątek,

Jak Państwo myślicie, co by się stało, gdyby ks. Małkowski powiedział, że antykoncepcja nie jest grzechem?

1.

Ks. Stanisław Małkowski, kiedyś kapelan podziemnej „Solidarności”, dziś kapelan „Kościoła Smoleńskiego”, ogłosił: „Przynależności do KOD nie da się pogodzić z przyjmowaniem komunii świętej. KOD popiera osłabianie państwa polskiego i budowania na gruzach Polski pewnego rodzaju kondominium rosyjsko-niemiecko-izraelskiego”.

I co, czują się Państwo bezradni wobec takiej „myśli”? Przyznaję: i ja także! Zapytacie, dlaczego w takim razie o tym piszę? Ano dlatego, że wypowiedzi ks. Małkowskiego znalazły się bodaj na wszystkich stronach głównych portali internetowych.

O czym to świadczy?

2.

Po pierwsze, im większa niedorzeczność, głoszona (szczególnie) przez duchownego, tym szybciej znajdzie się na czołówkach serwisów internetowych. Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Po drugie, czytając wypowiedzi księdza kapelana, przypomniałem sobie stwierdzenie św. Tereski od Jezusa, która mówiła, że gdyby miała wybierać spowiednika między księdzem pobożnym a głupim i mniej pobożnym a mądrym, to zdecydowanie wybrałaby tego drugiego. Też wolę księdza, który nie tylko potrafi się gorliwie modlić (i nie tylko na pokaz), ale przede wszystkim nie boi się używać rozumu.

Po trzecie: Marcin Luter, kiedy przyjmował augustiański habit, sądził, że ten pomoże mu zostać świętym. Kiedy obejmował katedrę teologii w Wittenberdze i otrzymywał togę profesorską, mniemał, że toga uczyni go mądrym. Później stwierdził słusznie, że ani habit nie czyni człowieka świętym, ani toga mądrym. Podobnie z naszymi księżmi, jak choćby ks. Małkowskim: ani sutanna nie czyni go pobożnym, ani koloratka i zasługi z przeszłości mądrym.

3.

Otóż jestem absolutnym zwolennikiem wolności słowa. Także jeśli idzie o wypowiedzi duchownych. Ale proszę zobaczyć asymetryczność reakcji władz kościelnych wobec wystąpień ks. Wojciecha Lemańskiego i ks. Stanisława Małkowskiego.

Ten pierwszy znalazł się na cenzurowanym, bo antysemityzm nazywał grzechem. Bo stawał w obronie dzieci, które urodziły się za pomocą metody in vitro. Za tą, zdawać by się mogło, chrześcijańską postawę sypały się na niego gromy i w końcu kościelne kary.

Ksiądz Małkowski gardzi Bogu ducha winnymi ludźmi tylko dlatego, że chodzą na demonstracje KOD, odmawiając im miana nazywania się chrześcijanami. Ba, ze stoickim spokojem działalność KOD wpisuje w antysemicką retorykę, co w Kościele powinno być przecież piętnowane, gdyż antysemityzm, jak powtarzają ostatni papieże, włącznie z Janem Pawłem II, to grzech.

Mimo to nie słyszymy, by jakiś hierarcha się oburzył postawą nowego typu „księdza patrioty”. Nie słyszymy, że dostanie zakaz publicznego wypowiadania się, gdyż sieje zgorszenie i poniża ludzi. Wątpliwości, że kuria archidiecezji zajmie się wypowiedziami ks. Małkowskiego, rozwiewa rzecznik, ks. Przemysław Śliwiński, któremu współczuję, że musi komentować tę sprawę: „Słów księdza Małkowskiego nie można traktować jako oficjalnego stanowiska Kościoła, ale jako jego prywatną wypowiedź sytuującą go po konkretnej stronie sporu politycznego”. Dlatego nie będzie interwencji władz kościelnych.

4.

I na koniec małe ćwiczenie myślowe: jak Państwo myślicie, co by się stało i jaka byłaby reakcja władz kościelnych wobec ks. Małkowskiego, gdyby powiedział, że antykoncepcja nie jest grzechem? Jaka byłaby reakcja biskupów, gdyby ks. Małkowski powiedział, że Kościół powinien zaakceptować związki partnerskie?

Czy to byłyby również prywatne opinie księdza kapelana? No właśnie…

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 52

Dodaj komentarz »
 1. Mnie już nic nie dziwi.
  Po tym jak niedawno poczytałem co publokowało „Ateneum Kapłańskie” w latach 1938/39 pod przewodnictwem ukochanego (został już świętym?) „Prymasa Tysiąclecia” nie mam już żadnych złudzeń, jeśli chodzi o polski kościół. Powtarzam-żadnych. Niech sobie działają, ale opłacanie ich z państwowej kasy to śmianie się ludziom w twarz.

 2. „Otóż jestem absolutnym zwolennikiem wolności słowa” – no, no, no!

  Co do kleru, to jest jego (kleru) religia, co mnie to obchodzi, czy kler swoim wierzącym czegoś zabrania albo nie zabrania. To ich wewnętrzna sprawa. Dopóki panu, panie Makowski, i mnie nie każą siłą ich słuchać, guzik to kogo obchodzi, komu chcą dać komunię.

 3. Panie Redaktorze – czy komuś dadzą do zjedzenia kawałek podpłomyka czy nie nie jest to ich wewnętrzną sprawą? Pan też zapewne zaprasza do siebie na posiłek wybrane osoby a nie każdego jak leci? Nie chcą – to nie. Może ci KODowcy, którzy wierzą w te bajeczki jakie opowiadają panowie ubrani w czarne sukienki przeckną się?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Księdza Lemańskiego nie ma. Jest Marcial Maciel Degollado, według Wojtyły wzór duchowy i przewodnik młodzieży. Zapomniałem jeszcze o Rydzyku

 6. Oto ks. Malkowski:
  Ew. Mateusza
  (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 

 7. Małkowski, z zawodu ksiądz, ekskomunikowałby samego papieża, gdyby czytał uważnie, co papież mówi i pisze.
  Jakiemu mądremu człowiekowi mogłoby zależeć na przynależności do „kościoła smoleńskiego”? A takim jest de facto instytucjonalny kościół w Polsce.
  Niech tak mówią. Im częściej, tym lepiej. Może „ciemny lud” się wreszcie obudzi.

 8. Dla niektórych biskupów, biskup znaczy sługa, kościół jest zbyt dobrotliwy
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bp-mering-glos-kosciola-staje-sie-dialogiczny-czasem-wprost-niejasny/9xyr71
  Pora żebyśmy ostrzej potraktowali te sługi?

 9. Wypowiedź ks. Małkowskiego jest skandaliczna i niezgodna z naukami Jana Pawła II. Kościół w Polsce za swoje zadżumienie PISem zapłaci swoją cenę ale jeszcze o tym nie wie. Póki co rządzi w nim pycha.

 10. Panie Redaktorze, zadane przez Pana ćwiczenie myślowe jest tak łatwe, że… jest zmuszony poprosić o trudniejszy zestaw pytań 🙂

 11. „jestem zmuszony” – chciałem napisać 🙂

 12. Sorry, ale ks. Małkowski nie jest przeciwieństwem ks. Lemańskiego, ale obaj należą do dokładnie tej samej kategorii antykaplanów bluźniących przeciw Ewangelii i chrześcijaństwu. Księdza Małkowskiego już dawno nalezało zamknąć w psychiatryku, a o księdzu Lemańskim proszę zapomnieć wreszcie i nie wyciągać go jak krolika z kapelusza, bo już nikt się na niego nie nabierze

 13. Wyczyny i wypowiedzi Małkowskiego są skandaliczne, ale tworzenie na siłę symetrii jest również nadużyciem ze strony Autora. O ile wiem KK nie ma żadnego stanowiska na temat prawa do uczestnictwa w demonstracjach politycznych i się w te sprawy specjalnie nie wtrąca. Natomiast ma oficjalne stanowisko w takich sprawach jak in vitro, eutanazja, aborcja i paru innych, i tutaj dla księży jest ta wykładnia wiążąca.

  Natomiast sugerowanie, że Lemański był prześladowany za twierdzenie, że antysemityzm jest grzechem, to już jest czysty fałsz i niska insynuacja. Akurat KK to samo twierdzi oficjalnie i podkreśla to często z naciskiem, również poprzez oświadczenia Episkopatu. To Lemański był intrygantem, również insynuatorem z ambicjami celebryty z chorym parciem na szkło, i akurat wobec tej postaci KK postępował wręcz z niebiańską cierpliwością, umiarem i spokojem.

  Ta niebiańska cierpliwość i wyrozumiałość KK mnie nawet czasem wkurza. Tak było w sprawie Lemańskiego. Tak jest również w sprawie Małkowskiego. Uważam, że takie jednostki jak Małkowski i Lemański powinni mieć zakaz występowania publicznego w habicie. Niech ściągną habity i idą do polityki, a nie udają księży.

  Z linków samego Autora wynika, że Małkowski wcale nie jest taki bezkarny, miał już swoje rozprawy i nałożone są na niego już pewne zakazy. Moim zdaniem zbyt łagodne, ale o sprawie należy wspomnieć, gdy się sytuację i różne symetrie obiektywnie ocenia.

 14. Kalina
  18-03-g.12:04
  Co do szajby ewidentnej w przypadku księdza Małkowskiego – pełna zgoda.
  Ale zestawianie go w tym samym rzędzie z ks. Lemańskim to jakaś abberacja!
  Ks. Lemański bluźniercą? Chyba że przeciwko swojemu pryncypałowi (abp Hozerowi) pełnemu pychy i dalekiemu od uczciwego głoszenia nauk ewangelicznych, skoro praktykuje je bardzo wybiórczo (jak większość naszych „epidiaskopów”).
  Przeciwko takim właśnie cynicznym katabasom ze świecznika buntują się nieliczni księża Lemańscy. Nieliczni, bo są skazani na przegraną z hierarchią, która działa na zasadach mafii.

 15. Ksiądz Małkowski wykazał się „wyjątkowym miłosierdziem i miłością bliźniego”. Tylko tak dalej a problem KK w Polsce rozwiążą sami księża. W taki sposób następuje przyspieszona edukacja religijna społeczeństwa. Ja się cieszę bo Małkowski najlepiej ilustruje tezę sienkiewiczowską: „Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.”

 16. Kosciol katolicki w Polsce zawsze mieszal sie do polityki i zawsze usilowal wywierac presje na swoich „poddanych”. Czy owieczki beda wciaz ulegac tej presji… zobaczymy.

 17. Ks Małkowski najwyraźniej kwalifikuje się do leczenia psychiatrycznego, podobnie jak jego protektorzy.

 18. „Przynależności do KOD nie da się pogodzić z przyjmowaniem komunii świętej”.

  Co to takiego, ta „komunia święta” ? Gdzie o czymś takim można przeczytać w Biblii ?

 19. Panie Małkowski niech się Pan przyjrzy Kaczyńskiemu, temu urodzonemu warchołowi, mąciwodzie. Czy to on zasłuży na komunię za to, że kładzie Polskę. Czy Pan nie zauważa, że odkąd pokazało się to indywiduum na firmamencie polityki to stale jest rozgardiasz. Niby on nabożny, ale jakoś w sposób łotrowski. KOD nie jest gorszy od mafii smoleńskiej. Zachowanie jednych i drugich na ulicach pozornie podobne z tym, że pisowski9e jest pełne odzywek Kaczyńskiego, któremu jakoś nikt nie potrafi gęby raz na zawsze „zatkać”. Pozwala sobie wobec nas jak stara ulicznica. Kodowcom Panie Małkowski o komunię nie chodzi. To sprawa zwykłej ludzkiej przyzwoitości, której wrogowie demokracji nie posiadają.

 20. A tak bezradność. Kolejny głupiec bredzi bez najmniejszej rewelancji i tyle. Nie ma co polemizować z bredniami.

  Gdyby natomiast naruszył wielowiekową tradycję uznawania antykoncepcji za grzech… Wtedy byśmy mu wszyscy współczuli.

 21. Niestety, ale KOD jest wyraźnie ruchem antypolskim, finansowanym i kierowanym z zagranicy (jak dawniej Targowica a nie tak dawno temu KSS KOR czy też NSZZ Solidarność), a więc trzeba tu przyznać rację tym, którzy nie boją się głośno powiedzieć tej prawdy, jakże niewygodnej dla elit związanych z poprzednim rządem.

 22. Zbieram/-y sie do wyjazdu do Polski na Swieta. Czas zajrzec do interesu, rozejrzec sie po W-wie, moze mi sie kowalski pod reke napatoczy.

  Panie Makowski, i ja mam dla pana cwiczenie myslowe;
  jaka byla reakcja Watykanu na wiadomosc, ze niektorzy z amerykanskich biskupow ekskomunikowalo tych „katolikow” ktorzy/-re sa czlonkami loz masonskich, a takze niektorych politykow, np. gov. of New York A. Cuomo.

  yehovito.
  Tak oto Nowy Testament, ktory jest czescia Biblii pisze o „komunii swietej”, cyt.: „While they were eating, Jesus took bread, and when he had given thanks, he broke it and gave it to his disciples, saying, „Take and eat; this is my body.”
  Then he took a cup, and when he had given thanks, he gave it to them, saying, „Drink from it, all of you. This is my blood of the covenant, which is poured out for many for the forgiveness of sins.”
  Zapytaj sie swoich prorokow albo tego ktory trzyma cie na smyczy, dlaczego Nowy Testament zostal wylaczony z waszych „studiow teologicznych”, a tym samym z tej waszej czerwonej ksiazeczki z cytatami na kazda okazje, yehovito.

  Reszta wpisow … Usual bullsh*t.

  Wesolego calowania po jajkach.

 23. jakowalski
  Bredzisz jak w malignie i nie jest to konstatacja „ad personam” (twój ulubiony zarzut stawiany bez sensu).
  Podaj choć jeden wiarygodny, dający się zweryfikować dowód na dowód, ze KOD jest jest „ruchem antypolskim”, kierowanym i finansowanym przez… (wiadome siły) itd.
  Dzisiejsza Targowica to epidiaskopy kk podległe Watykanowi i PIS – pożyteczni idioci Putina.

 24. .. a to wina nie czytania Bibli tylko Brewiarza….podzielony kosciol katolicki nadal prowadzi swoje ,,wybrane,,owieczki ku grzechowi bo jak mozna dzielic milosc boza na tamych i naszych .

 25. Klecha to klecha i każdy ma takie samo zadanie – ogłupić i zmanipulować jak najwięcej, głównie dzieci, by było kogo doić i zniewolić. Robią to głównie poprzez zastraszanie. A że lud prosty i bezmyślny, te metody jak na razie nie zawodzą.
  Różnice w podejściu do sprawy są nieistotne – trzon ich działań pozostaje zawsze ten sam.
  PS. Brawo Gama, za użycie właściwego słowa, które zostało w 99% zastąpione uniwersalną ” buzią”, oczywiście chodzi o GĘBĘ.
  Oj ubożeje nam język w tempie zastraszającym, ale przy tym poziomie czytelnictwa nie ma co się dziwić.

 26. Najgorsze, że to nie tylko ks. Małkowski opowiada takie brednie, ale przykład idzie z góry, od czołowych hierarchów, takich jak abp Hoser, Jędraszewski, czy Dzięga.

 27. azur
  Przecież im wyżej taki epidiaskop postawiony, tym gorszy z niego potwór.
  Ty masz jeszcze jakieś złudzenia?
  Na czapę i pierścień biskupi trzeba sobie zasłużyć ślepym posłuszeństwem, giga hipokryzją w wewnętrznych relacjach kk, wzorowanych na strukturach mafii i kłamstwem praktykowanym na codzień w pasieniu/grabieniu ogłupianych z premedytacją owieczek.

 28. .

  —COD—
  .

  To wiadomo ryba, specifically dorsz,
  jak każda ryba cuchnie aminami
  alifatycznymi no i psuje się od głowy,
  COD to skrót od „cash on delivery” !

  Podstępnie i dla zmylenia SUVERENA
  który to po szkołach zasadniczych
  o rybołówstwie, chemii organicznej i językach
  obcych pojęcia większego nie ma,
  Nieprawdziwki nazwały się KOD

  Wymawa ta sama ale przy bliższym
  powąchaniu cuchnie kontrrewolucją,
  SUVERENIE ! nie idź na lep !, nie dość że
  smród to jeszcze zabiorą ci te pieniądze
  które my ci dajemy i które ci się słusznie
  należą !, nawet gdybyśmy ich nie znaleźli
  dodrukujemy !

  .

  SUVERENIE ! , no worry PISS jak ORMO
  czuwa !, no to szczęść boże

  .

  ..)

 29. jakowalski
  18 marca o godz. 18:08 28663
  Jak piszesz takie oskarżenia, to poprzyj je odpowiednimi likami uwiarygadniającymi twe dywagacje. Bowiem bez takiego wsparcia ta twoja pisanina nie ma najmniejszego sensu. Dowolne głupoty każdy może napisać i na prawdę nie jest to nic trudnego. Trudno natomiast napisać analizę wspartą wiarygodnymi faktami.

 30. Jak ks. Małkowski gardzi ludźmi, to i Bóg nim pogardzi.

 31. Mag i Maciek
  1. Niestety, ale to jest tylko kolejny atak ad personam na mnie ze strony Mag. 🙁
  2. Fakty są bowiem takie, że KOD jest przybudówką i frontem PO i Nowoczesnej, czyli partii związanych z Leszkiem Balcerowiczem, który, jak wiadomo, podobnie jak jego następca, czyli Ryszard Petru, są osobnikami reprezentującymi w Polsce interesy zagranicznego kapitału. Przecież to, co robi za granicą PO i Nowoczesna, czyli nieodpuszczanie Polaków reprezentujących inną opcję polityczna niż PO czy też Nowoczesna do urzędów unijnych, donoszenie na Polskę do władz unijnych czy też do rządu USA, zgłaszanie projektów antypolskich rezolucji do Parlamentu Europejskiego – to są wszystko dowody na to, że zarówno KOD, jak też PO oraz Nowoczesna są kierowane oraz finansowane z zagranicy, podobnie jak to było z KSS KOR i NSZZ Solidarność w latach 1980tych, o czym poniżej.
  3. Zauważcie też, że Polska sekcja kościoła rzymskokatolickiego milczy w sprawie Lecha Wałęsy, jako że razem z Lechem Wałęsą otrzymała ona w latach 1980tych miliony dolarów z USA. Przecież Lecha Wałęsę wykreowała na przywódcę NSZZ Solidarność właśnie CIA, której pracownicy nie wiedzieli jednak wówczas (początek lat 1980tych) o tym, że tenże Lech Wałęsa jest także TW PRL-owskiej SB o pseudonimie Bolek. Kiedy CIA się od tym dowiedziała, to było już za późno, i tak więc Lech Wałęsa brnął dalej razem z polską sekcją kościoła rzymskokatolickiego, tyle że ze „złego” agenta „komunistycznej” SB zamienił się on w „dobrego” agenta imperialistycznej CIA.
  4. Jak to już pisałem, znany amerykański dziennikarz Bob Woodward (ten sam, który upublicznił z Carlem Bernsteinem aferę Watergate, która doprowadziła do rezygnacji Nixona ze stanowiska prezydenta USA). opisując działalność CIA w Polsce, sprawiał początkowo na swoich czytelnikach wrażenie, że w roku 1984 roku działania tej Agencji, były „nieznaczne” [Bob Woodward, „Zasłona – Tajne Wojny CIA 1981-1987” – „Veil – Secret Wars CIA 1981-1987” (Simon and Schuster, New York, 1987, strona 375)]: „Mały tajny kanał, który za pośrednictwem organizacji Kościoła Katolickiego w Polsce przekazał fundusze CIA w wysokości od 20 do 30 tysięcy dolarów USA do rąk NSZZ Solidarność, został zamknięty z powodu ryzyka politycznego.” Jednakże później ujawnił on, że skala operacji CIA w Polsce była znacznie większa, niż on to sugerował. Inny znany amerykański dziennikarz, Carl Bernstein, w „ Świętym Przymierzu” („The Holy Alliance’”) w “Time” z 24 lutego 1992, na stronie 28, poinformował, że „tony sprzętu – faksy (pierwsze w Polsce), prasy drukarskie, nadajniki radiowe, telefony, krótkofalówki, kamery wideo, kserokopiarki, teleksy, komputery, procesory tekstu (word processors) były przemycane do Polski za pośrednictwem kanałów utworzonych przez księży, amerykańskich agentów i przedstawicieli amerykańskiej centrali związkowej AFL-CIO oraz europejskich ruchów pracowniczych. Pieniądze dla zdelegalizowanego związku „Solidarność” (a więc de facto dla jej szefa, czyli dla Lecha Wałęsy) pochodziły z funduszy CIA, Narodowej Fundacji na rzecz Demokracji (the National Endowment for Democracy), tajnych kont watykańskich i zachodnich związków zawodowych. Całkowity koszt tych działań nie jest znany, ale inne źródła mogą być wykorzystane do oceny ich wielkości. Nie można też wykluczyć, że pomoc CIA dla Solidarności zbliżyła się do poziomu działalności tejże Agencji w Afganistanie.”
  Więcej tu: http://www.globalsecurity.org/intell/ops/solidarity.htm
  Pozdrawiam!

 32. do Autora – gwoli ścisłości – ks.Lemański nie twierdził nigdy, że antykoncepcja NIE jest grzechem. Pewne wahania w tej sprawie wyraził natomiast ostatnio papież Franciszek.
  ad Tykowalski – powinniście dostać z ks.Małkowskim wspólny pokój w klinice psychiatrycznej. Moglibyście wzbogacać wzajemnie swoje widzenie świata ku pożytkowi nauk medycznych

 33. jakowalski
  Jasne, że atakuję cię personalnie, bo bezosobowo nie da rady i nie ma sensu.
  Miałabym wadzić się z jakimś fantomem? Po co?

 34. Mag – cytuję specjalnie dla Ciebie z Wikipedii:
  Argumentum ad personam (łac. argument skierowany do osoby) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty. Artur Schopenhauer w swoim dziele Die eristische Dialektik (Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów) wymienia argumentum ad personam jako ostatni sposób nieuczciwej argumentacji, stosowany, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu argumentacją merytoryczną. Przykład: Doprawdy pojąć nie mogę, jak państwo możecie dawać wiarę temu idiocie?
  Pozdrawiam
  LK

 35. JA-Kowalski masz absolutnie racje , po zetlalym co nieco socjalizmie musial przyjsc amerykanski styropianizm takie jest zycie .

 36. jakowalski
  Przecież ja się do wszystkiego przyznałam, a tobie jeszcze mało?
  Ależ z ciebie nudziarz!

 37. mag
  Nie wystarczy się przyznać do popełnionych grzechów – trzeba je też odpokutować! 😉 Minimum trzy „zdrowaśki”. 😉

 38. Autorze nie doganiam:

  Napisz prosze gdzie w wypowiedzi tego pana byla pogarda a gdzie antysemityzm?

  Czy i brak zgody na uczestnictwo w katolickich obrzedach przez ludzi ktorzy zgodnie z zasadami kosciola do ktorego naleza sa +/- bigamistami tez jest okazaniem im pogardy?

  Czemu sposrod 3 nacji o ktorych wplywie na Polske mowil panski bohater akurat ta zydowska wydaje sie panu podstawa do obrzucenia go blotem?

  Na koniec moje cwczenie umyslowe: Nie wydaje ci sie autorze ze wlasnie takie teksty jak twoj sa podstawa do przemyslen p.Malkowskiego ?

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 39. Sprawa jest prosta. Ksiądz Lemański jest człowiekiem statecznym, obliczalnym i przewidywalnym oraz działa w sposób wyważony, oparty na wcześniejszych przemyśleniach. Do tego miał określoną pozycję w strukturach Kościoła. Ksiądz Małkowski zaś jest księdzem zasłużonym w walkę z komuną, kiedy to pisywał do SB obraźliwe listy, na które po pierwszym szoku szybko w tej instytucji przestano reagować, chociaż kilka razy były omawiane w trakcie spotkań hierarchów z przedstawicielami władz. Tyle, że formalnie ksiądz Małkowski nie zajmował żadnych znaczących stanowisk służbowych. Był kimś , ale oderwanym od określonego formalnego stanowiska. I tak mu pozostało do dzisiaj. Nadal jest wolnym strzelcem w ramach Kościoła. Tyle, że jego słowa pozostały pewnym anachronizmem po dawnych czasach, których odejścia jakby ks. Małkowski nie dostrzegł. Wyraźnie brak mu IV Departamentu SB, na którym mógłby się wyżywać i zyskiwać poklask otoczenia. W warunkach prawie absolutnej wolności słowa, starszy już ksiądz zagubił się i nie odnajduje swego wieloletniego wroga. A upływ czasu mu w tym nie pomaga. Dlatego, dla Kościoła są to nadal tylko prywatne wypowiedzi księdza Małkowskiego. Wolnego zagończyka wielowiekowej instytucji.

 40. http://wyborcza.pl/1,91446,19803408,trump-kwestionuje-nato-i-onz-obiecuje-rozmontowanie-umowy.html

  Te .dosc bezwstydne, deklaracje WSZYSTKICH kandydatow do amerykanskiej prezydentury to mocne uzasadnenie slow p.Malkowskiego.
  Slow ktore p.Makowski uwaza za niedorzeczne czy antysemickie.

  Pozytywnym jest to ze w Polsce zaden polityk, zadna osoba publiczna nie osmielila sie mowic o relacjach polsko-izraelskich w sposob w jaki robili to pp.Clinton czy Trump.
  Niezaleznie jak te stosunki wygladaja.

  P.Malkowski i jego wypowiedzi bez watpienia sluza nieprzekraczaniu tych granic przyzwoitosci.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 41. Panie Makowski:
  Odpowiadam na pytanie 4 czyli na ‚małe ćwiczenie myślowe’.
  Otoz gdyby zdanie Papieza i kardynalow bylo podobne to pewnie poklepaliby wtedy ks. Malkowskiego po plecach.
  Niestety nie jest wiec po plecach ks. Lemanskiego nie klepia tylko, przeciwnie, odzegnuja sie od jego pogladow godnych pierwszego sekretarza podstawowej organizacji partyjnej w zakladach im. Rozy Luxemburg.
  A skoro tak pan sobie ceni zdanie Papiezy w kwestii antysemityzmu to powinien pan rowniez zaakceptowac je w kwestii in vitro antykoncepcji i pedalskich ‚slubow’. W przeciwnym wypadku zmuszeni bedziemy sadzic, ze owego zdania wybiorczo pan naduzywa.

  Swiete slowa: toga nie czyni madrym (vide ‚profesor’ Bartoszewski), habit nie czyni swietym (vide ‚ksiadz’ Lemanski), mycka nie czyni Zydem a pioro nie czyni autorytetem moralnym.

  I jeszcze jedno bardzo trafne spostrzezenie:
  „Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.”
  Pozwoli pan, ze powtorze ta maksyme slowami pana (bylego) prezydenta B. Komorowskiego:
  „Dla mnie to też jest doświadczenie, że trzeba bardzo miarkować to, co się chce wyrazić, nawet jeśli mówi językiem ironii.”
  Źródło: tvn24.pl, 5 grudnia 2008
  A skoro jestesmy juz przy krasomowczych popisach pana Bronislawa K. to moze pare jego innych ‚wytworow schorowanej wyobrazni’:
  – Jest takie powiedzenie, że polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły.
  – Jeżeli pani Zosia w kiosku ruchu uzna kogoś, to też komuś nie wydadzą?
  – Lech Wałęsa zuch! Starczy na tych dwóch. Tutaj stoi Lech! Starczy i na trzech.
  – Nic się specjalnie nie zatrzęsie, nawet żyrandol w Sejmie.
  – PiS ma chyba jakiś kompleks, bo za każdym razem głosuje przeciwko mnie.
  – Qui ne risque, temu w pysk.
  – Wąsy mają to do siebie, że odrastają.

  A moze mala probka cytatow z pana Donalda T?
  – Polskość to nienormalność
  – Dłuższa praca to przyjemność. (o wydluzeniu wieku emerytalnego)
  – Drogi Lechu byłeś, jesteś i pozostaniesz legendą! (o Bolku)
  – Gdy Palikot jest w formie, to jego wybryki ożywiają polską politykę
  – Gdybym był kobietą, byłbym lepszym premierem. (wiec ciekawe dlaczego nie poszedl droga Bekowskiego?)
  – Jestem proniemiecki.
  – Każdego można kupić.
  – Każda partia ma swego Palikota.
  – Ładne dziewczyny z orkiestr dętych robią dobrze partiom politycznym.
  – Marna emerytura z ZUS-u, lepsza niż nic.
  – Oczywiście, że seks; od polityki nigdy jeszcze nie miałem erekcji. (odpowiedź na pytanie czy woli seks, czy politykę. Źródło: wywiad dla „Playboya”, 1994)
  – Różne rzeczy mi się śnią, ale wstydzę się mówić o tym publicznie.
  – Widzisz, jak cię Angela kocha. (po powitaniu Kaczyńskiego z Angelą Merkel.)

  No i niestety tak juz jest, ze te ‚wytwory schorowanych wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie’.
  Na jakim swiecie my zyjemy szanowny panie…

  A na koniec małe ćwiczenie na odwage. A mianowicie sprawdzimy czy nie zabraknie panu odwagi aby tego wpisu nie ‚wymoderowac’ jak to z moimi wpisami czynia takie karykatury dziennikarskie jak Passent, Hartmann czy Szostkiewicz.

 42. Donek Niemota Tusk, gdzie sie pojawi tam balagan, europejczycy placa zyciem.
  Juz ponad 1.5 roku przy korycie w Brukseli, zadnych osiagniec, zadnych wynikow, …po prostu pasozytnictwo.

 43. axiom1
  Masz cieżką i pwenie już nieuleczalną obsesję na punkcie Tuska. Całkiem jak modelowy PISowiec.
  Ale nawet piśdzielce nie wpadły jeszcze na to, ze za zamachami w Brukseli, i nie tylko, tak naprawdę stoi Tusk.

 44. mag meczennico, ty tez jest ofiara Donka. On przelajdaczyl twa emeryture, wkrotce sie przekonasz. Zus nie ma szansy przetrwac. Przez 8 lat Donek Niemota Tusk nie zrobil nic by naprawic Zus. Bo skad on mial wiedziec co robic, porzeciez on nawet kioskiem Ruchu nie kierowal.

  Na czele Rady Europejskiej Donek (zainstalowany – nie wybrany) przez 1.5 roku nie zrobil nic pozytecznego. Kryzys ekonomiczny trwa i sie poglebia, bezrobocie w Uni na poziomie 2008, wojny wzniecana przez amerykanskiego imperialiste wokol granic Europy, na bliskim wschodzie polnocy Afryki i Ukrainie niszcza Europie rynki zbytu, niszcza ekonomie tych krajow, nieszcza miejsca pracy, infrastrukture i domy,… i produkuja miliony emigrantow do Europy.

  Donek Niemota Tusk nawet tego nie rozumie, nawet nie wie skad sie biora emigranci,…… czego dowodzi jego blazenskie porozumienie z Turcja. Donek szokuje ciemnota, powinien dostac dozywotni zakaz zajmowania stanowisk publicznych i znalezdz sobie fuche na wolnym rynku.

 45. axiom1
  Jaka tam ze mnie męczennica!
  Miewam się całkiem nieźle, niczego mi nie brakuje, a sromotnego upadku ZUS, który złowrogo wieszczysz, pewnie nie dożyję.
  Natomiast tobie współczuję szajby na temat dawno porzuconej i regularnie poniewieranej przez ciebie ojczyzny w postaci jej mieszkańców, których masz za ostatnich durniów.
  Jakieś kompleksy cię męczą, sumienie gryzie?

 46. mag
  Problemy ZUSu wynikają przecież głównie z wysokiego bezrobocia i związanej z nim niskiej aktywności ekonomicznej Polaków i niskich płac (a więc zbyt niskich wpływów do kasy ZUSu), a to wszystko są przecież wyniki tragicznie nieudanej tzw. transformacji, która likwidując polski przemysł, zlikwidowała także miliony miejsc pracy. Wystarczy przecież, aby zlikwidować w Polsce bezrobocie, a ZUS będzie mieć nadwyżkę finansową. Główny powód problemów ZUSu wynika bowiem z bardzo wysokiego bezrobocia i spowodowanych przez to skandalicznie wręcz niskich płac oraz niskiego współczynnika aktywności ekonomicznej Polaków, co powoduje zbyt małe wpływy do kasy ZUSu.
  Zapomniałaś także, że postęp techniczny eliminuje ludzi z rynku pracy zastępując ich maszynami, w tym robotami i komputerami. Pisałem już o tym, że Kim Reynolds (vice-gubernator amerykańskiego stanu Iowa) stwierdził, że jeden farmer z jego stanu produkował już w roku 2010 tyle żywności, ile wystarczy dla wyżywienia 155 osób. Ilość ta zwiększała się od 73 w roku 1970, poprzez 129 w roku 1990 i 139 w roku 2000 do obecnych ponad 155. Stąd też nie jest dziś ważna ilość pracujących, a ich wydajność, a ta przecież wciąż wzrasta. Do dziś w Polsce mamy przecież jakże liczne małe, rodzinne gospodarstwa rolne, które żywią tylko rodzinę rolnika. A więc można przyjąć, że jeden rolnik żywi w nich 1-2 osoby, a tym czasem gdyby polski rolnik miał wydajność tego ze stanu Iowa, to wyżywiłby on ponad 150 osób. Podobnie jest z produkcją innych dóbr: od zaopatrzenia w wodę, prąd czy gaz, poprzez mieszkania i ubrania aż po lekarstwa i środki transportu. Stąd tez nie ilość pracujących jest dziś ważna, a ich wydajność, o czym jednak zawodowi ortodoksyjni ekonomiści wciąż zapominają, wieszcząc upadek systemu emerytalnego opartego na solidarności pokoleń, nie biorąc pod uwagę ciągle rosnącej wydajności pracy, która powoduje, że coraz mniej osób musi być zatrudnionych, aby zaspokajać materialne potrzeby całej ludności (społeczeństwa) danego państwa.

 47. mag
  Za tymi zamachami nie stoi raczej Tusk, jako że on jest w Brukseli (władzach UE) tylko marionetką, czyli osobą bez prawdziwej władzy, kimś w rodzaju sekretarza, i to bynajmniej nie sekretarza KC partii komunistycznej, a tylko osobą, która pełni wyłącznie funkcje reprezntacyjno-kancelaryjne. Natomiast za tymi zamachami mogą stać rządy państw Europy Zachodniej, jako że te zamachy są dla tych rządów bardzo wygodne, jako że mogą one stanowić pretekst do wprowadzenia w tychże państwach de facto dyktatury opartej na policji, tajnych służbach i ustawodawstwie zaprowadzającym, jak ostatnio we Francji, na praktycznie nieograniczony czas, stan wyjątkowy, czyli coś w rodzaju stanu wojennego, jaki wprowadził w Polsce w roku 1981 gen. Jaruzelski. Pomyślałaś kiedyś o tym?

 48. mag
  Znasz to:
  pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Gladio

 49. mag
  Jak by ci się nie chciało klikać:
  Gladio – tajna struktura bojowa utworzona w łonie wojskowych służb specjalnych we Włoszech, w latach 50. XX w., kiedy to doszło do porozumienia włoskiego wywiadu wojskowego SIFAR z CIA w sprawie amerykańskiego planu „Demagnetize”, w którym postanowiono, że zapobieżenie możliwości przejęcia władzy przez komunistów we Włoszech i we Francji jest celem priorytetowym, co należy osiągnąć przy użyciu wszelkich środków. Struktury Gladio funkcjonowały później w wielu krajach zachodniej części Europy, Grecji i Turcji. Trzonem tej organizacji byli zatwardziali antykomuniści, głównie konserwatyści, także naziści, których zadaniem było zapobieżenie ewentualnej inwazji ze strony ZSRR.
  Gladio miała przeciwdziałać dojściu komunistów do władzy – co było realne w latach 70., gdy elektorat Włoskiej Partii Komunistycznej znacząco wzrósł. Przygotowaniom do prewencyjnego uderzenia w komunistów miała służyć opracowana przez amerykański wywiad „strategia potęgowania napięcia” (ang. strategy of tension) przy pomocy zorganizowanych rzekomo przez europejską skrajną lewicę zamachów terrorystycznych i morderstw, faktycznie dokonywanych przez grupy skrajnie prawicowe. Gladio była też częścią struktury Stay-behind działającej w wielu krajach NATO. We Włoszech miała powiązania z tajną lożą P2, która pod wodzą bankiera i faszysty Licio Gelliego skupiała magnatów władzy ekonomicznej, politycznej i wojskowej. Więziony przez Czerwone Brygady Aldo Moro, przypominając w memoriale kolegom partyjnym różne ciemne sprawy, jako pierwszy wskazał na istnienie Gladio.
  Afera z Gladio wybuchła w październiku 1990 r., gdy sędzia śledczy Felice Casson ujawnił, że prowadząc przed laty śledztwo w sprawie zamachu z maja 1972 r., w którym zginęło pięciu karabinierów, uzyskał od jednego z zamachowców zeznania wskazujące na równoległą strukturę służb specjalnych podległą NATO. W listopadzie 1990 r. włoski premier Giulio Andreotti, a następnie prezydent Francesco Cossiga przyznali publicznie, że wiedzieli o tajnej organizacji. W tym samym miesiącu włoscy komuniści zareagowali na to wielotysięczną demonstracją, protestując przeciwko istnieniu Gladio i żądając wyjaśnienia wreszcie sprawy masakr, jakie w latach 70. spowodowały zamachy bombowe. Sytuacja ta przyczyniła się do upadku ukształtowanego od czasów powojennych ustroju politycznego oraz związanych z nim partii, a w szczególności Chrześcijańskiej Demokracji i Włoskiej Partii Socjalistycznej. (Wikipedia)

 50. Kowalski
  Odpowiedzialnsc dezertera Donka Tuska nie wiaze sie bezposrednio z zamachami w Brukseli, Stambule i Paryzu. Jest on jednak za te zamachy wspol odpowiedzialny.
  Fakt ze deserter Donek Tusk nie ma wladzy wykonawczej nie ma znaczenia. Ma on obowiazki organizacyjne i w sprawie wyeliminaowania zagrozenia terrorystycznego nie zrobil on nic.

  Mogl przeciez zproponowac w PE aby zajeto sie wspomaganiem terroryzmu na bliskim wschodzie przez panstwa europejskie. Np zakazac kupowania ukradzionej z Iraku i Syrii ropy.

  Donek Tusk mogl zorganizowac europejskie wsparcie dla kompani antyterrystycznej prowadzonej w Syrii przez Rosje. Mogl zaapelowac do Turcji Arabi S o zaprzestanie wspomagania terroryzmu. Mogl zapelowac do przyjaciol z USA o zaprzestanie prowadzenia dzialan wojennych i poslugiwania sie terroryzmem u granic Europy. Bo zniszczylo to Europie rynki zbytu i spowodowalo fale immigracji do Europy. To jest zrodlem terroru i Donek Tusk ma obowiazek organizacji dzialan aby te zrodla wyeliminowac. A on nie robi nic, absolutnie nic. Wrecz przeciwnie podzega do zawieruchy w Europie po przez oslabianie jej gospodarki, bezpiecznestwa dostaw surowcow i Ukraine. Donek Tusk jest zagrozeniem dla Europy.

 51. mag
  22 marca o godz. 21:07

  ” Natomiast tobie współczuję szajby na temat dawno porzuconej i regularnie poniewieranej przez ciebie ojczyzny w postaci jej mieszkańców, których masz za ostatnich durniów. ”

  Trudno miec szacunek dla kogokolwiek kto sam siebie nie szanuje. Juz nie pisze narod bo prawie wszystko co narodowe zostalo juz dawno przelajdaczone.

  Jaki szacunek maja polacy dla innych naordow ? Np rosjan. Dobrze wiesz.

  Tu trzba zaczac od podstaw, szanuj innych i oni becie ciebie rowniez szanowali. Bo to jest nbaturalna cecha ludzka. W Polsce nieznana.

  A polacy nie dosc ze nie szanuja innych naorodw, nawet siebie samych nie szanuja. Przykladem sa stosunki spoleczne juz na poziomie dzikiego bydla i ida jeszcze nizej.

  Przzykladem rowniez jest dyktator Donek Tusk. Po ponownym wyludzeniu wladzy w 2011 przysiegal polakom, przysiegal na przenajswietsza Konstytucje w obecnosci kaplanow i miedzynarodowych swiatkow, pesiegal z lapa na biblii.. Przsiegal ze bedzie sluzyl polakom i Polsce i wypelni swoj mandat.

  I co ? Okazuje sie ze to wszystko jest gowno warte, Donek dostal lepsza oferte i zdezerterowal. Donek pokazal polakom ze sa gowno warci. I ma racje przeciez nikt nawet nie zauwazyl oczywistej zdrady. To jest sygnalem dla wszystkich, dla swiata.

 52. Axiom1
  Tusk pełni w Unii funkcje wyłącznie reprezentacyjno-kancelaryjne, a więc nie ma on żadnego wpływu na polityczne decyzje podejmowane przez Komisję Europejską (KE), czyli de facto kierownictwo Unii europejskiej (UE), a tym bardziej nie ma on wpływu na decyzje podejmowane przez rządy w Berlinie, Paryżu czy też Londynie, czyli w stolicach najważniejszych państw będących członkami UE. To nie on jest więc zagrożeniem dla Europy, a KE oraz rządy wspomnianych już powyżej Niemiec, Francji i Zjednoczonego Królestwa, a szczególnie obecny kanclerz Niemiec, obecny prezydent Francji i obecny premier Wielkiej Brytanii. Apelować może bowiem każdy, a tu potrzeba twardych decyzji, jako ze tylko one mogą powstrzymać tę obecną falę nielegalnej imigracji do Europy i związaną z nią falę terroru. A to wymaga wycofania się Europy Zachodniej z poparcia, jakiej udziela ona de facto tzw. Państwu Islamskiemu (ISIS), które, jak wiadomo, finansowane jest przez Zachód poprzez Arabię Saudyjską i Katar przy aktywnej pomocy i współpracy ze strony Turcji, kolejne sojusznika Zachodu w regionie Bliskiego Wschodu. O roli Izraela tu już nie wspomnę, jako że jest ona wręcz oczywista. A co ma Tusk do powiedzenia w sprawie Turcji a szczególnie Izraela? Tyle co ty i ja, czyli nic…