Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego

13.08.2014
środa

Jak PiS się (samo)rządzi

13 sierpnia 2014, środa,

1.

Prawica, która do tej pory była podzielona, przed wyborami samorządowymi postanowiła zjednoczyć się pod skrzydłami PiS. I szykuje się do tego, by – gdy Polki i Polacy z radością oddadzą, jak twierdzi, jej władzę – radykalnie zmieniać Polskę. Czym prawica chce się zatem w pierwszej kolejności zajmować – przykładowo – w Warszawie?

Zdradził to jeden z jej liderów – poseł Jarosław Gowin. Lider, który w niedalekiej przyszłości wskoczy – o czym przebąkuje wielu prawicowych publicystów – w fotel prezesa po Jarosławie Kaczyńskim. A więc ten poseł z Krakowa powiedział: „Jeśli prawica wygra w Warszawie wybory samorządowe, to tęcza zniknie”.

Oczywiście nie idzie o tęczę na niebie – aż takiej władzy nawet zjednoczona prawica pod wodzą wciąż jeszcze Kaczyńskiego nie ma – ale o tę na placu Zbawiciela. Bo tęcza ta jest, jak utrzymuje poseł Gowin, symbolem homoseksualnym, który stanowi „prowokację wobec moralnej większości społeczeństwa”.

Trzeba przyznać, że jak na główną siłę opozycyjną, to odważny program dla stołecznego miasta Warszawy: likwidacja tęczy. Dlaczego? By w końcu „moralna większość” mogła poczuć się dobrze, by tęcza nie kłuła jej w oczy, nie prowokowała do podpaleń, rzucania kamieniami i robienia burd.

Zgoda: powie ktoś, że się czepiam, bo to tylko jeden z punktów wielu działań, jakimi przecież zajmują i zajmą się samorządowcy PiS, gdy tylko dojdą do władzy. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, czym w Polsce do tej pory zajmowali się ci dzielni i bezkompromisowi, oddani wspólnocie lokalnej samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości.

2.

Jednym z głównych wrogów samorządowców PiS, z którym walczyli na śmierć i życie w ostatnich miesiącach, była opanowująca, jak Polska długa i szeroka, plaga… gender. I tak rada Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, z inicjatywy radnych PiS, uchwaliła stanowisko, w którym dzielnica potępia ideologię gender.

Dalej: rada powiatu piaseczyńskiego, którym rządzi koalicja kilku lokalnych ugrupowań i PiS, „w trosce o przyszłość młodego pokolenia” przyjęła rezolucję, w której „głęboko sprzeciwia się ideologii gender”.

I jeszcze Małopolska: radni PiS w małopolskim sejmiku przygotowali apel zawierający sprzeciw wobec finansowania ze środków UE promocji ideologii gender i edukacji seksualnej wśród dzieci i młodzieży.

Po próbie urwania łba tej hydrze, jaką dla samorządowców PiS jest gender, zajęli się tak kluczowymi z punktu widzenia mieszkańców sprawami, jak pomniki i happeningi.

Radni PiS protestowali więc przeciwko rzeźbie Lenina, która pojawiła się w Krakowie na placu Centralnym w ramach festiwalu ArtBoom. „Zakładamy na Lenina prezerwatywę, aby nie zarażał komunizmem” – mówił radny Marcin Szymański. Po czym wraz z kolegami owinął rzeźbę folią.

Inny przykład aktywności samorządowej działaczy prawicowych: w Rzeszowie radni PiS i działacze patriotyczni domagali się przeróbki pomnika Walk Rewolucyjnych. Na wniosek radnych PiS historyk z IPN przedstawił na jednej z sesji historię pomnika, a następnie działacze tego ugrupowania próbowali zakazać miastu używania wizerunku budowli na materiałach promocyjnych miasta.

3.

Jak widać, prawicowi samorządowcy nie mają najmniejszej ochoty zajmować się tak kluczowymi z punktu widzenia mieszkańców sprawami, jak dostępność żłobków i przedszkoli, dobra edukacja dla młodzieży, poprawa jakości infrastruktury czy poprawa komfortu życia mieszkańców.

Ale, z drugiej strony, nie ma się co dziwić: skoro liderzy PiS i zjednoczonej prawicy, z Kaczyńskim, Gowinem i Ziobrą na czele, albo walczą z gender, albo walczą z tęczą, albo chcą, by lekarze podpisywali deklarację wiary, to w ich ślady idą także samorządowi działacze.

Taki jest więc pomysł prawicy na pracę w samorządzie: symboliczny i godny. Byle tylko nie zajmować się konkretnymi problemami, których rozwiązanie sprawia, że podnosi się codzienna jakość życia ludzi.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 25

Dodaj komentarz »
 1. głupi byłeś i głupi pozostałeś, towarzyszu

 2. A moze tak towarzysz Makowski zechce się pochwalić cóż to dobrego zrobili dobrego radni PO i politycy PO dla kraju. No weźmy na przykład podkarpackie tam to się dzieje, żeby samorząd nie mógł funkcjonować radni PO blokują sesje. No ale tego towarzysz Makowski nie potępi w końcu przecież jak można dowalić PIS to wszystko w porzo. Czy towarzysz Makowski zrobił coś, żeby Bohdan Pawlak odzyskał swoje miejsce pracy. Nic czyżby dlatego, że Bohdan Pawlak ośmielił się złożyć skargę do ministra rolnictwa, że niejaki Jarosław Dąbrowski członek PO działa na szkodę ministerstwa. Śledztwo ABW i NIK potwierdziło zarzuty ale kto stracił pracę Bohdan Pawlak co więcej wytoczono mu postępowanie sądowe, które zakończyło się uniewinnieniem. Nie będę już wspominał o niepełnosprawnych o pacyfikacji protestujących w sejmie o wdzieraniu się policjantów do redakcji WProst w celu odebrania dowodów przestępstwa polityków PO nie licząc Amber Gold. Ale co tam w końcu dla towarzysza Makowskiego to się nie liczy, gdyż przecież odpowiedzialni za to nie są politycy PIS, którym przecież trzeba dowalić. Oto Polska Makowskiego Polska gdzie prawa obywatelskie się nie liczą, gdzie jeżeli dziennikarz jest niewygodny można go wsadzać do wiezienia, gdzie zwykły człowiek się nie liczy gdzie zwykły człowiek gdy oskarży polityka PO nie ma szans na sprawiedliwość w sądzie.

 3. Większą część medialnych celebrytów, a także ludzi najbogatszych w Polsce stanowią ludzie wywodzący się z nomenklatury komunistycznej i postkomunistycznej. „Bękarty okrągłego stołu” i „resorotowe dzieci”, bardzo się boją… I tak ma być.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Gowin typowy kryptogej.
  Reszta pomysłów naszych prawicowców – typowe dla rezydentów Tworek.
  Ale skoro to się podoba takim jak „Polak” powyżej – niech wprowadzają te kretynizmy w życie przy aprobacie ciemniaków stanowiących większość.

 6. Dobra propaganda, dobra, gratulacje, Panie Makowski!

  Ps. A, dziękuję, że Pan nie pisze o tym, ile dopłaci Pan i my wszyscy do tych, co mają i nie potrzebują. Te 20 baniek, które da Tusk mającym i mknącym autostradą.

  Ja bym wolał dopłacić do rodzin wielodzietnych, a Pan, Panie socjalny lewicowiec z lewicowej „Polityki” non stop wspierającej prawicową PO?

 7. I na szczęście nasze i potomnych zajmują się nadbudową.A że postępu powstrzymać nie sposób,będa żyć w depresji i nie daj boże brać systematycznie prochy .,co rodzi skutki ostateczne.Dramat ,gdy zabiorą się za gospodarkę.Możejki i zniszczenie Jelfy.,to tylko przykłady ich działania w krótkim czasie.

 8. Atalia, czy musisz czytać POLITYKĘ. Tobie wystarczy cały plik gazet prawicowych. Widzę tu parę gości przebierających nóżkami do władzy, już są w ogródku już witają się z gąską! Po likwidacji gejowskiej tęczy ,panowie ci zechcą dokonać kilku nie mniej spektakularnych akcji. Przewiduję,że następnym krokiem będzie odzyskanie wraku samolotu. Po odzyskaniu wraku napadną na Rosję i Niemcy. Po wygraniu wojny swoje kroki skierują do Watykanu w celu dokonania zmiany na papieskim stolcu. Co nam tam jakiś F1 będzie podskakiwał. PP. Rydzyk albo Terlikowski mają pewne stołki. Po opanowaniu stolicy Watykanu przyjdzie kolej na USA ,Obama do wymiany ,ten stołek ma zarezerwowany zapewne P.Waszczykowski albo Antek policmajster. No i zostanie do opanowania jeszcze jeden stołek ,najważniejszy , stolec stwórcy. Ten należy się najważniejszemu zbawcy narodu Jarosław Polskę zbaw. I nastanie kraina szczęśliwości. Każdy dostanie za darmo nocnik aby ze szczęścia się nie zesrał. Ale wtedy obudził się Antek i wszystko szlag trafił. Okazało się ,że znowu przerąbali wybory. Będzie to oczywisty sukces bo jeszcze nikt nie przegrał wyborów tyle razy.

 9. Zamiast walki z tęczą proponuję walkę z wiatrakami. Przy podpalaniu tęczy można się poparzyć, a mocowanie się z wiatrakami wzmacnia mięśnie.

 10. Reka w nocniku: mam nadzieje, ze masz racje co do przegranych wyborow… Polska jest dziwnym krajem. Mlodzi, dobrze wyksztalceni ludzie wyjezdzaja z kraju nie tylko z powodu oczekiwania lepszych zarobkow i wiekszych zawodowych szans za granica. Wyjezdzaja tez ze wzgledu na duchote i zascianek. Polacy nie sa nauczeni szukania konsensu. My musimy miec racje – po nas potop. I tak na przyklad w niemieckim Bundestagu poslowie kloca sie i obrazaja prawie tak jak w polskim Sejmie. Roznica jest jednak ta, ze nie przekraczaja pewnej granicy: dobra i bezpieczenstwa kraju.

 11. ręka w nocniku
  13 sierpnia o godz. 16:05

  Muszę czytać „Politykę” (dla rozrywki). No, chyba że zabawa jest zakazana, a, to przepraszam.

  Ps. Czy mój idol z ZChN-u dziś w PO (np. Niesiołowski) to lewica? A czy moi ulubieńcy z ZChN-u brylujący w PO (np. Libicki, Kamiński wielbiciel Pinocheta) to lewica?

 12. Szkoda, ze nie mamy partii Muminkow… jakby bylo cudownie.

  PIS oszolomy, ciemnogrod i katolickitalib. PO bez zadnych wartosci oprocz tych dla pieniedzy i konsumpcji. Ciezko

  Jak PIS wygra w przyszlej elekcji, to mysle, ze bardzo duzo mlodych, wyksztalconych i o swiatopogladzie zaprzeczajacym wartosciom PIS-u wyjedzie z takiej Polski.

  Jestem feministka, ateistka, jestem za wolnymi zwiazkami, za uznaniem praw do malzenstwa i adopcji dla homoseksualistow, za aborcja, za tecza w Warszawie czyli, ze wedlug PIS-u w ogole nie zdaje egzaminu na bycie Polka/ Polakiem.

  Czy ja naprawde naleze do skrajnej mniejszosci w tym kraju?

  Jesli PIS wygra strace nadzieje, ze rozum jest w stanie wygrac z szalenstwem fanatazmu i ciemnogrodu.

 13. Muminek
  13 sierpnia o godz. 19:58

  Świetna, świetna charakterystyka PO i panoszących się w PO fanatyków religijnych z ZChN-u: Niesiołowski, Libicki, Kamiński wielbiciel Pinocheta…

  Ps. Pozdrowienia od danieli, którym PO (dając Głódziowi za grosze cenną ziemię) umożliwiła pobyt nad morzem.

 14. Muminek
  13 sierpnia o godz. 19:58

  Czyżby już rządziło PiS, czyżby już NIE rządziła PO?

  „O wiele więcej pracowników – 59 tysięcy – przybyło z pozostałych państw członkowskich na wschodzie Europy, głównie z Polski.”

  Wielka Brytania: Spada bezrobocie, rośnie imigracja z Polski

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-wielka-brytania-spada-bezrobocie-rosnie-imigracja-z-polski,nId,1484803#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-wielka-brytania-spada-bezrobocie-rosnie-imigracja-z-polski,nId,1484803#iwa_item=4&iwa_img=0&iwa_hash=14239&iwa_block=facts

 15. Atalia
  Bo PiS nigdy Kościołowi niczego nie dało, a nawet chciało zabierać, co niesłusznie dostał, prawda? Mnie tam obie partie się nie podobają, ale historia już tylu widziała takich, co to wiedzieli, jak to zrobić, żeby innym żyło się lepiej. Z lewa i z prawa. A wypowiedzi tych prawicowych trolli z góry to nawet nie warto komentować.

 16. „Cała para idzie w gwizdek” – tak było jest i będzie , aż do dnia odejścia z życia politycznych kombatantów transformacji. Co z nich wyrosło?
  To żałosne pokolenie wasali globalizmu , którzy zadłużyli Polskę na wieki.
  Za parę lat Polak będzie we własnym kraju gastarbajterem, ponieważ kraj zostanie przejęty za długi przez obcy kapitał.
  Zmiana , która nastąpi będzie tylko wizerunkowa. Ale nawet taka zmiana jest pilnie potrzebna.

 17. Zamiast tęczy, pomnik Tupolewa w każdej gminie. Ze sztuczną mgłą i trotylem na wierzchu. I dwunastu ekspertów Macierewicza.

  Prezerwatywa? Toż to nie po chrześcijańsku, to powinno być zakazane na ‚prawicy’.

 18. Zygfryd
  13 sierpnia o godz. 21:17

  Ale teraz rządzi ZChN (przepraszam: PO pełen zetchaenowców), a poza tym – PiS różni się od PO tak, jak jedno ucho daniela Głódzia od drugiego ucha daniela Głódzia.

 19. Raczej szarogęsi, myślą, że już wygrali, ale zapomnieli, że jeszcze trzeba umieć koalicję stworzyć…

 20. Jacek NH – lepszej definicji Kaczyńskich, synów towarzysza Rajmunda, (teraz już w liczbie pojedyńczej), uwłaszczonych na ART-B, Ciechach i spółkach Srebrna, nigdy nie przeczytałem. A że JK się boi to widać po ilości jego goryli…

 21. Dobry i jedyny scenariusz dla Polski, to zmiana warty i porządek, porządek, porządek. Trzeba sprzątnąć te lewicowo tęczowe śmieci a złodziei z PO do pierdla. Pewnie nie będzie łatwo, będziecie się bronić wszelakimi sposobami ale tutaj w tym kraju macie już przechlapane Tylko Ruscy mogli by wam pomóc ale oni was już też nie lubią i chętnie wywala w was serię z kałacha.

 22. A mnie tam wszystko jedno, bo nie widzę zasadniczej różnicy pomiędzy np. Biernackim a Gowinem. Obydwaj nie widzą nic złego w utrzymywaniu na stanowisku wiceministra kompletnego świra katolickiego. HGW trochę się przestraszyła warszawskich „liberałów” i wylała ze stołka dyrektorskiego Chazana, bo prawdopodobnie wyszło z badania opinii publicznej mieszkańców stolicy, że tak będzie dla jej wizerunku lepiej. Polityczne w samorządności są jeszcze sejmiki wojewódzkie, gdzie faktycznie partie mają coś do powiedzenia. Z prezydentami miast i radami jest już całkiem inaczej.

 23. Panie Junosza, widzę że czas na zmianę leków w trybie natychmiastowym.

  DOBRY PSYCHIATRA

 24. Polak,a kim ty jesteś, ubliżasz red.Makowskiemu, który jednak jest od ciebie mądrzejszy, choćby dlatego, że pracuje w poczytnym tygodniku, bo ciebie nie podejrzewam, że mógłbyś być dziennikarzem, bo tego trzeba mieć trochę w głowie. Przypuszczam, że mieszkasz gdzieś na wschodzie, albo na południu Polski, w jakiejś zapyziałej dziurze, wykształcenie masz podstawowe, i nie możesz znaleźć pracy, bo nic nie umiesz – jak większość zwolenników PISu, bo myślicie że kartofel wam da kasę za darmo. Jesteś zwykłym, tępym chamem.

 25. Panie Redaktorze
  To nie PiS tak się samorządzić zamierza, ale Polacy tak się samorządzą.
  Nic tego przez lata swych rządów think-tankietki PO nie zmieniły, a przeciwnie, taki ‚dyskurs obywatelski’ do urn napędzają.
  Że Polacy chcą sami usamorządzić palenie tęcz, jak gumno nasze ojczyste długie i szerokie. Patrz sondaże (wkrótce: sądarze, od sądzenia za niemanie katolickiego sumienia).
  To myśl strategiczna i koncepcja władzy PO sprawiły, że ante portam zmierza fala ciemnoty pospolitej, jaką Rzecz Pospolita pod okupacją takich „tanków” usamorządniła (bo ten ‚think. to już oksymoron).
  Palenie tęcz i ściganie wolności sumienia, to właśnie wynikowe społecznie w nadwiślańskiej wspólnocie plemiennej „konkretne problemy, których rozwiązanie sprawia, że podnosi się codzienna jakość życia ludzi”.
  Chodzi w wyborach samorządowych i wszelakich innych tubylczo-plemiennych już tylko o to, aby nie byli to jacyś ludzie przypadkowi, sumiennie neoliberalni.

  Wpisem nakreślona ta diagnoza Instytucjonalna Obywatelstwa, po ośmiu latach rządów PO – to jakby strzelanie w cudzą stopę bez czucia, że wyrasta z własnej d…y.

  Życzę więc PO i jego tankowi rychłego powrotu władzy w członkach, choć niekoniecznie – takich członków do władzy.
  No i bardziej niż dotąd udanego tankowania, ku chwale mniej samonierządnej Ojczyzny.

 26. W polskiej rzeczywistości partyjnej nie ma za bardzo miejsca na partie masowe, które gromadziłyby choćby po kilkaset tysięcy członków opłacających składki i uczestniczących w budowaniu wizerunku swojej partii poprzez podstawowe koła w terenie. Skoro tak się nie dzieje, to nie ma mowy, żeby partie wygrywały wybory do samorządów tak samo jak te do parlamentu. To źle, ponieważ od polskich partii gorsze są lokalne koterie tzw. elit, które montują komitety wyborcze pod szyldem np. „Razem dla Bytomia” itp. , a chodzi im tylko o przejęcie władzy dla rozdawania stanowisk publicznych swoim krewnym i znajomym. Takie hydry paramafijne jest niezmiernie trudno zwalczyć, ponieważ panuje zmowa, a reszta się boi, albo żywi nadzieję, że jej też coś może skapnąć z pańskiego stołu.