Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego Niebo w płomieniach - Blog Jarosława Makowskiego

12.11.2013
wtorek

To nie jest kraj dla „nieprawdziwych Polaków”

12 listopada 2013, wtorek,

Jeżeli Jarosław Kaczyński nie odetnie się od organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości i nie potępi aktów wandalizmu, mowy nienawiści i pogardy wobec państwa, będzie to oznaczać, że chce budować taką Polskę, która objawiła się 11 listopada na ulicach Warszawy.

1.
Krótka historia i logika Marszu Niepodległości organizowanego przez środowiska prawicowe i narodowe zawsze jest taka sama. Przed marszem, zapewnienia pogrobowców tradycji endeckiej Dmowskiego, że wszystko jest pod kontrolą, i że marsz będzie miał charakter pokojowy. Że nie będzie mowy nienawiści na transparentach. Że nie będzie zadymiarzy w kominiarkach. Że nie będzie rac, demolowania miasta, bijatyki z policją, podpalania kłujących prawicowe oczy instalacji artystycznych niosących genderową symbolikę. Kiedy słowo ma się stać ciałem i przychodzi dzień próby, zapewnienia okazują się nic nie warte. Narodowcy demolują miasto, biją się z policją, używają mowy nienawiści, podpalają symbole wolności i tolerancji.

Dla każdej Polki i Polaka, godnych i dumnych ze swego kraju obywateli, obserwowanie marszu narodowców budzi odrzucenie. Dlaczego? Bo patriotyzm w czasie tego marszu zamieniany jest na agresywny nacjonalizm. Chrześcijański Bóg zamieniany jest w groźnego bożka-kibola z pałką w ręku. Polska niepodległa i wolna zamieniana jest w Polskę okupowaną i rządzoną przez nie-naszych, „nie dość prawdziwych Polaków”.

Kiedy więc każdy przyzwoity człowiek pyta, dlaczego narodowiec nie może manifestować w sposób pokojowy, przyjazny i z poczuciem dumy z własnej ojczyzny, słyszy odpowiedź: „narodowcy to ludzie miłujący pokój, ale wciąż są prowokowani przez liberalną i lewacką zarazę”. Do przemocy prowokuje ich prezydent Bronisław Komorowski, bo organizuje własny marsz „Razem dla Niepodległej”. Bezdomni, bo „zaśmiecają” ich ulice. Squatersi, bo są wrzodem na zdrowym ciele narodu. Hipsterzy, bo zamiast uczestniczyć w Marszu Niepodległości popijają caffè latte w modnych kawiarniach.

A przecież są manifestacje, które odbywają się w sposób pokojowy i przyjazny. Najlepszym tego przykładem jest Manifa. Może więc narodowcy, z panem Bosakiem i Zawiszą na czele, po lekcję jak manifestować swoje przekonania przyszliby do polskich feministek?

2.
Gdy Warszawa była sterroryzowana przez prawicowych wandali, Jarosław Kaczyński obchodził Święto Niepodległości w Krakowie. Lider PiS sprytnie wyjechał ze stolicy, bo doskonale przeczuwał czym skończy się marsz narodowców. W końcu zna ich nie od dziś. Jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że przemówienie, które wygłosił w Krakowie, koresponduje z wydarzeniami w Warszawie. Kaczyński – podobnie jak uczestnicy Marszu Niepodległości – marzy o silnej Polsce. Bo jak głoszą „prawdziwi Polacy”, Polska dzisiaj jest słaba, uległa i kolonizowana przez obce mocarstwa. Dlatego Kaczyński mówi wprost: „Jestem przekonany, że potrafimy być silni i niedługo tę siłę pokażemy”.

Czy prezesowi chodziło o tę siłę, którą zobaczyliśmy w wykonaniu narodowców na ulicach Warszawy? Czy to ma być ta zdrowa, prężna i dumna ze swoich osiągnięć Polska? Czy wyrywanie drzewek, demolowanie chodników, podpalanie samochodów to przejaw prawdziwego patriotyzmu? Jeżeli Jarosław Kaczyński jasno i wprost nie odetnie się od organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości, jeżeli nie potępi aktów wandalizmu, mowy nienawiści i pogardy wobec demokratycznych instytucji państwowych, będzie to oznaczać, że o takiej Polsce marzy i taką Polskę będzie chciał budować, gdy przejmie władzę.

3.
Musi dawać do myślenia, jak zbieżne były niektóre homilie rodzimych hierarchów z wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego czy liderami ruchu narodowego. Wielu biskupów uważa, że zarówno pisowska opozycja, jak i Kościół są w tym kraju prześladowane. Przykładowo, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź mówił w Bazylice Mariackiej: „Polska nie jest własnością zwycięskich ugrupowań politycznych (…) Opozycja, ta najbardziej licząca się, krytykowana, oskarżana, obserwowana, rano, wieczór i w południe. Winna wszystkim nieszczęściom i niepowodzeniom, plagom egipskim”.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że w katolickim kraju Kościół jest prześladowany. Strategia, w której biskupi robią z siebie męczenników i ofiary, nikogo już nie wzruszy. Zastanawia natomiast, dlaczego Kościół rzymskokatolicki, który chce być nauczycielem moralności i prawości, z taką samą gorliwością nie potępia „katolickich narodowców” wykrzykujących „Bóg, honor, Ojczyzna” i jednocześnie demolujących miasto? Dlaczego biskupi milczą, gdy widzą, jak „katoliccy patrioci” sieją strach w oczach bogu ducha winnych rodzin spacerujących w ciągu dnia z dziećmi po Warszawie? Dlaczego z taką łatwością i częstotliwością piętnują feminizm, uważając go za źródło rozpadu rodziny i wartości chrześcijańskich? Milczą zaś wtedy, gdy „zdrowa Polska młodzież” podpala squaty, gdzie przebywają także dzieci? Krotko, dlaczego biskupi akceptują narodowców siejących nienawiść i piętnują feminizm walczący o równouprawnienie?

4.
Do tej pory przyzwoici ludzie uważali, że najlepszą reakcją na ekscesy narodowców jest brak reakcji. Czyli: obojętność. Dziś widzimy, że ta strategia się nie sprawdza. Że ignorowanie ich działań tylko ich rozzuchwala. Zresztą mają znaczących obrońców i protektorów: część Kościoła, prawicowy politycy i postendeccy publicyści. Do czego zaś może prowadzić obojętność, najlepiej opisują słowa niemieckiego pastora i teologa luterańskiego, Martina Niemöllera, który napisał:
„Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było”.

I dlatego dziś nie stać nas już na obojętność.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 54

Dodaj komentarz »
 1. Czy Pan nie rozumie że kaczor to ich duchowy przywódca nadający kierunki walki 10 lis.t.w Warszawie.Ci co mu podpowiedzieli jak ma zachować się przez te 3 dni zrobili mu kuku jak z referendum warszawskim ,obrażając powstańców.A on chyba na prochach ,że po każdej akcji budzi się z ręką w nocniku.

 2. „Do tej pory przyzwoici ludzie uważali, że najlepszą reakcją na ekscesy narodowców jest brak reakcji. Czyli: obojętność”.

  Czyżby? Przyzwoici ludzie starają się czytać trochę książek, oglądać nie tylko telenowele i mieć jakie takie pojęcie o historii. Przytoczone słowa pastora Niemoellera zostały wypowiedziane dawno temu, a przyzwoici ludzie, nawet jeśli nie znają akurat tego cytatu, doskonale wiedzą, do czego doprowadziła kiedyś obojętność na „szaleństwa oszołomów”.

  Przyzwoici ludzie widzą też, że rząd Tuska wprawdzie wmawia Polakom, iż popiera wartości europejskie i modernizacyjne, ale nie robi nic, aby podobne „szaleństwa oszołomów” ukrócić, począwszy od tolerowania ekscesów Radia Maryja i innych Michalików poprzez katofaszystowską indoktrynację w szkołach (za pieniądze podatnika) po ogłupianie dzieci w Muzeum Powstania Warszawskiego i składanie hołdów różnym „żołnierzom wyklętym”.

 3. „Zastanawia natomiast, dlaczego Kościół rzymskokatolicki, który chce być nauczycielem moralności i prawości, z taką samą gorliwością nie potępia „katolickich narodowców” wykrzykujących „Bóg, honor, Ojczyzna” i jednocześnie demolujących miasto?”

  Raczy Pan żartować. Dla Kościoła katolickiego kibolo-faszyści są przecież rycerzami dzielnie walczącymi o „prawdziwe wartości”. Michalik i spółka skaczą z radości po tym, co się wczoraj stało. Jak powiedział Cejrowski, Plac Zbawiciela to jest Plac Zbawiciela, a nie Plac Zboczeńców. Spalenie tęczy to wspaniały akt bohaterskiej walki o „moralność i prawość” w rozumieniu Kościoła katolickiego. Nie zdziwiłbym się, gdyby wyszło na jaw, że Kościół potajemnie dofinansowuje te bandy, tak samo jak w latach 70. dofinansowywał faszystowskie bojówki w Ameryce Łacińskiej.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że przemówienie, które wygłosił w Krakowie, koresponduje z wydarzeniami w Warszawie.”

  buahahaha Wrażenia bywają złudne. Było by głupotą Kaczyńskigo, gdyby przepraszał za narodowców, którzy tworzą własne ugrupowanie, mają własne marsze i własne zadymy.
  PiS zrobił sobie własny marsz w inny mieście i w innym czasie, nie ma nic qspólnego z zadymami w Warszawie

 6. Tłumy młodych na „Marszu Niepodległości” to skutek religii w szkole. Dzisiaj księża katecheci pracowicie wmawiali uczniom, że to, co się działo w Wwie, to robota komoruskich bojówek, i gloryfikowali szlachetnych narodowców za spalenie ohydnej tęczy i ruskiej ambasady

 7. Racja, panie Redaktorze. To nie jest kraj dla „nieprawdziwych” Polaków. „Prawdziwy” Polak nieustraszenie odpiera atak lewackich bojówek przebranych za rachityczne drzewka i staje w obronie ciężarnych kobiet zaatakowanych przez tęczę, podczas gdy ten drugi w głowę zachodzi, dlaczego niektórzy nie potrafią cieszyć się niepoległością, a ich jedyną rozrywka są zadymy. Oczywiście z „”Buk”, „chonor”, ojczyzna” na ustach.
  A jako fanka pana Antoniego z pogłębiającym sie zespołem oraz jego teorii spiskowych, a także idąc tokiem „rozumowania” jego „ekspertów”, stanowczo stwierdzam, iż istnieją przynajmniej uzasadnione przesłanki na to, iż Nasz Najdroższy (100 tys. miesięcznie na samą ochronę) Prezes przeniósł swoje obrzędy do Krakowa, bo wiedział, że w Warszawie będzie zadyma. Proszę, jacy my jesteśmy grzeczni i pokój miłujący! To ci brzydcy narodowcy (których wprawdzie jeszcze niedawno nazywaliśmy patriotyczną młodzieżą stadionową, ale przecież elektorat nie młodzieniaszek, dawno zapomniał) robią burdy i rozróby!

 8. Mag
  krasnale Wrocławskie miały pomarańczowy – wesoły kolor
  w Warszawie mieliśmy do czynienia z ponurą – czarnosecinną kominiarką.
  To inny gatunek ludzi co przychodzi pod osłona nocy ,
  Ma bejsbol i pochodnię , bejsbol do walenia po czaszce każdego kto
  nie jest z naszej kibolsko-brunatnej ferajny a pochodnia służy do podpalania tego co wykonali inni a co nie jest ICH.
  To nowa rasa – kaczyści.
  ukłony

 9. Zdumiewająco szczere słowa Pana Makowskiego:

  „Jeżeli Donald Tusk nie potrafi ochronić jednego budynku ambasady Rosji, to jakim cudem chce chronić Polskę złożoną z milionów budynków?”

 10. Nic dodac i nic ujac!!! Doskonale ujety >>> mozna bylo jeszcze MOCNIEJ I WIERNIEJ jak na to co ta banda o „neo polskiej i to faszystowskiej orietacji” /za Frankfurter Rundschau…./ nam zaprezentowala…

 11. Nic dodac i nic ujac!!! Doskonale ujety >>> mozna bylo jeszcze MOCNIEJ I WIERNIEJ: jak na to > co ta zgraja band…. o „neo polskiej i to faszystowskiej orientacji” /za Frankfurter Rundschau…./ nam zaprezentowala…

 12. …..Jeżeli Jarosław Kaczyński odetnie się od organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości i potępi akty wandalizmu, mowy nienawiści i pogardy wobec państwa, będzie to oznaczać, że jest cyniczny i nie zależy mu na Polsce….

  Tak w skrócie będa lewackie ciule komentować ewentualne oświadczenie Prezesa. Tandeciarzy rodzaju Passenta którym zachciewa sie kręcić swoimi wydatnymi nosami nad Polską nic nie zadowoli. Prowokacja Bartka „Idziemy po Was !” Sienkiewicza pokazuje z kim mamy do czynienia. Z parszywą lewacką hołotą która dla ograniczenia swobód obywatelskich podpala stolicę… Wam sie marzyło wzięcie za mordy Polaków a wylądowaliscie po jednej stronie z Ex-Gauleiterami którzy na ulicach swoje plakaty z „Bekanntmachung / Obwieszczenie” wieszali. I podobnie jak oni gówno zdziałacie ciule od ustawionych przetargów, klakierzy tandeciarzy na zawołanie – bo to nie jest wasz kraj.

  PS.
  Proszę przestać sobie wycierać gębę Pastorem Niemöllerem – dla niego wolność byla cenniejsza nad życie i nie pochwaliłby On np. krytyki pod adresem organizatorów referendum w obronie 6-latków !
  Nawet prorządowy cyngiel powinien znać swoje granice….. 😉

 13. Zwisa mi i powiewa co się dzieje w tej waszej wszawce, obojętnie ujazdowskiej czy żoliborskiej.
  Jeżeli Pan wierzysz w to co napisałeś to jesteś Pan frajer, jeżeli nie, to i tak nie warto o tej oczywistej oczywistości dyskutować. Puste to i jałowe jak ostatnie szare komórki muratorów, zamieniające się w puszczane publicznie bździochy.

 14. .
  Patrioci milcza,
  PISS nabral czegos
  w usta, hmmm co by
  to moglo byc….

  piss ?

 15. wygląda, ze Kaczor spodziewał się prowokacji Tuska i Sienkiewicza i dlatego wolał być w Krakowie, a „Miodowiczom” od Tuska brakło czasu na zrobienie tam tez zadymy

 16. Moim zdaniem, „każdy przyzwoity człowiek pyta”, za co płaci podatki , skoro nie może liczyć na kompetencje państwa i policji w ochronie wolności obywatelskich i mienia tak publicznego jak prywatnego.

  Prostacka w swym oszustwie taktyka bandytów, jeśli nawet na blogu teologa może być objaśniana jak niedorozwiniętym dzieciom, jest niedostępna intelektowi policji i zdolnościom przewidywania państwa?

  Proszę nie obwiniać hieny, że wyje – ale co robi gajowy?
  I dlaczego nic – za moje pieniądze?

  Zamiast naiwnie wzywać Jarosława K., aby się przyznawał do swoich oczywistych, antypaństwowych niecnych knowań i intryg, żądajmy od państwa aby przyznawało się do swych obowiązków ochrony przed ich skutkami

 17. Kaczyński siły nie pokaże, bo jej nie ma. Jego przemówień nikt nie bierze poważnie.

 18. Premier zwalił na opozycje. Słusznie, ale fałszywie. Mowa biskupow niewiele się rozni od mowy Kaczynskiego. Premierowi nie starcza odwagi, zeby jasno powiedziec, ze w Polsce utworzył się szeroki front. Kibole, bandyci, PiS z Kaczynskim na czele, agent Tomek, a takze biskupi. Biskupi nie rzucają kamieniami. Nie dlatego, ze tacy łagodni, tylko dlatego, ze tacy otyli. Prosze spojrzec na ich podwojne podbrodki na zdjeciach w załączonym linku. Ale biskupi rzucają slowami. Insynuują, ze w Polsce jest totalitaryzm, ze panoszy się jakis „gender” (ciekawe, czy wiedzą, co to znaczy), i ze Polska jest oparta na złodziejskiej umowie okrągłostołowej. Zapomnieli dodac, ze sami byli jej akuszerami. Biskupi oczerniają swoj własny kraj. W tej sprawie nie roznią sie od Kaczynskiego i od kiboli. Premier o tym nie wspomina. Jego słowa brzmią fałszywie, bo nie opisują całej sytuacji. Ja wiem, ze politycznie to jest trudne. Po jednej stronie polityka, po drugiej zniszczenia, a w srodku premier probuje szerokiego rozkroku. Sam mowił Gowinowi i Palikotowi, ze tak nie wypada. A teraz sam tak postępuje.
  .
  http://wyborcza.pl/1,75478,14940427,Biskupi_w_Swieto_Niepodleglosci__o_gender__profanacji.html

 19. Napisał Pan:
  „Strategia, w której biskupi robią z siebie męczenników i ofiary, nikogo już nie wzruszy.”
  .
  Pan jest w błedzie. Wzruszy. To jest ABC manipulacji. To jest podstawa postawy roszczeniowej. Ta strategia swietnie działa. Składa sie na nia kilka prostych krokow, ktore manipulator powtarza bez przerwy i przy kazdej okazji.
  .
  1. Odwrocic znaczenie słow. Watpliwosci przedstawiac jako atak. Normalne wymagania jako przesladowania. (Nie musze chyba podawac przykładow.)
  .
  2. Odmalowac siebie jako ofiare powyzszych atakow i przesladowan.
  .
  3. Na tej podstawie sformułowac roszczenia.
  .
  4. Odmowe spełnienia roszczen przedstawic jako atak i przesladowanie, czyli wrocic do punktu pierwszego.
  .
  Tak postepuja dokladnie wszyscy aktorzy tzw. prawej strony: Koscioł, Kaczynski, cały PiS, tzw. niezalezni dziennikarze. Jak Pan wie, oni sie maja swietnie. Prosze tylko popatrzec na te dobrze odzywione twarze na linku powyzej. Prosze sobie przypomniec miliony wydawane na wygode prezesa. Prosze spojrzec na pliki gazet tzw. niezaleznych w punktach sprzedazy. Wiec skad te przesladowania?
  .
  Z podrecznika manipulacji i propagandy, prosze Pana. Wbrew Pana stwierdzeniom, te metody swietnie działaja. Trzeba je tylko powtarzac do upojenia. I tak sie własnie dzieje. Pan i inni tzw. przyzwoici ludzie ciagle nie mozecie zrozumiec, ze to jest planowa działalnosc prowadzona na zimno według podrecznika. Przynosi efekty finansowe i propagandowe. Nie byłoby tych tłustych podbrodkow, gdyby ta manipulacja nie była skuteczna.

 20. Dzieci niczyje

  W czasie patriotycznej manifestacji upamiętniającej 95 rocznicę odzyskania niepodległości, niewielka grupa młodych ludzi zakłóciła przebieg warszawskiego marszu huligańskimi ekscesami. Ci młodzi chłopcy w kominiarkach na ogolonych głowach i tatuażach na ramionach to dzieci niczyje III RP.
  Nikt się do nich nie chce przyznać, nikt im nie chce ręki podać, wojsko przestało ich brać jako poborowych do armii, zawodu ich nie nauczono, pieniędzy na założenie rodziny im brakuje. Jak się nikt nimi nie interesuje, to bierze ich pod opiekę ulica i stadionowi watażkowie. Media ich obrażają, politycy nimi manipulują, policja ich omija z daleka, a oni sfrustrowani i odtrąceni, odreagowują na ulicach swoją bezradność. Przebieg tych awantur jest zawsze taki sam. Obrzucanie policji kamieniami, bójki, podpalenia i zupełnie niezrozumiałe hasła. Polityki w tym tyle, co kot napłakał. Ich polityczne hasła zawierają prymitywną zbitkę słów, zmajstrowaną przez starych wyjadaczy propagandy. Te hasła stają się językiem ich emocjonalnego więzienia.
  W Polsce jest to zjawisko tak świeże jak transformacja ustrojowa.
  W krajach europejskich, praktykujących tak zwaną demokrację, to jest normalka.
  Grupa tak zdezorganizowanej młodzieży może stać się łatwym celem manipulacji. Hasełka z piekła rodem, które podrzucają im polityczni gracze, świadomie dezorientują ich społecznie i historycznie. Socjalistów z nich nie będzie, na anarchistów również trudno ich przerobić, kapitaliści z nich żadni, pozostaje im tylko samotność stadionowa.
  Tylko tam mają 90 minut „pełni życia”.
  Taka gratka jak „marsz niepodległości” lub „marsz miłości” zdarza się tylko kilka razy w roku.
  Ta nowa choroba społeczna dotyka duże miasta w których umarły więzy sąsiedzkie i rodzinne. Młodzi ludzie w normalnych krajach idą do wojska na dwa lata z którego wychodzą mężczyznami. W krajach sterowanych przez globalizm marnują te dwa lata na włóczęgostwo po krajach ościennych w poszukiwaniu pracy. Ten rodzaj upokorzeń jaki ich tam spotyka w tak młodym wieku, dewastuje ich osobowość, która nigdy nie mogła się ukształtować. Ci posłowie, którzy w Polsce głosowali za ustawą znoszącą pobór do wojska, nigdy tego sobie nie wybaczą. To był jeden z licznych błędów popełnionych na początku transformacji ustrojowej. Lobbyści którzy wywarli presję na posłów, aby taką ustawę stworzyć, działali z najniższych pobudek. Polska jest teraz zupełnie bezbronna brakiem licznej i silnej armii, oraz została pozbawiona 2,5 mln młodych ludzi, którzy rozjechali się po Europie w poszukiwaniu pracy.
  Choroby społeczne dotykają najpierw ludzi młodych. Dzieci niczyje są najbardziej narażone na wirusy społecznej znieczulicy i obojętności. Wymuszanie na nich tolerancji dla seksualnych perwersji znikomej grupy ludzi jest przedsięwzięciem wręcz niezrozumiałym. Pornografia w internecie oglądana w czasie nieobecności rodziców, a potem pustka emocjonalna i intelektualna wiejąca z dziesiątków kanałów telewizji cyfrowej zupełnie dołuje nastolatków. Ludzie dorośli dają sobie z tym bełkotem radę, ale młodzi ludzie są kancerowani nim zdążą dorosnąć do potrzebnej odporności. Globaliści świadomie odbierają młodym ludziom siłę jaką powinni czerpać z religii i przynależnośći do narodu jako wielkiej rodziny. Tak „obrobiony” medialnie młody Polak jest pojedyńczym atomem zupełnie zdezorientowanym w tym niezrozumiałym świecie.
  Okazuje się, że wystarczy ogolić sobie głowę, wytatuować ramiona i można odnaleźć wspólnotę z podobnie wyglądającymi osobnikami.
  W grupie jest się kimś i można na kogoś liczyć. Jak się zrobi zadymę to jest się zauważonym. Miejmy nadzieję, że się z tego wyrasta?
  Taki to los stworzył polskiej młodzieży nasz „człowiek z nadziei”. Jak im się nie podoba w kraju, to mogą emigrować do krajów gdzie ich witają z „otwartymi” ramionami.
  W Polsce otrzymali oni w prezencie urodzinowym permanentny kryzys ekonomiczny i wolność schodzenia na psy. W internetowej łódzkiej gazecie przeczytałem, że prostytutki w Łodzi są najtańsze w kraju. Informacja była zamieszczona w Dniu Niepodłegłości. To jest ciekawa oferta dla młodych ludzi.
  Czy po kolejnych ekscesach, na kolejnym marszu z okazji 96 rocznicy odzyskanie niepodległości, wrócimy do tego samego tematu z taką samą bezradnością ?

 21. „Gówno chłopu nie zegarek” śpiewał kiedyś…. ktoś. I to jest chyba kwitesencja polskiej demokracji i historii.

 22. @1: Uważam, że nacjonaliści w swojej masie są przeciwni wybrykom, napadom, podpaleniom i awanturom. Ale jeszcze bardziej są przeciwni krytycznemu spojrzeniu na maszerujących i przyłączające się grupy. Mamy więc, co mamy.

  @3: Nieustająco winię media katolickie. To przecież nie jest tak, że biskup otwiera okno, a tam szaleje genderyzm, o czym donosi on przerażony w kazaniu. To jest tak, że wyczytał on taki światopogląd w prasie katolickiej… I to, że istnieje też „Tygodnik Powszechny”, czy „Znak”, nie ma większego znaczenia, bo i kto je czyta?

  @4: Tak zwani „przyzwoici ludzie” nadal uważają, że najlepiej wyłączyć telewizor. Względnie odmierzyć na jednej szali podpalenie tęczy, a na drugiej położyć obronę żabek na trasie budowy autostrady przez ekologów. I powiedzieć, że przecież istnieje równowaga.
  (No i czekam na stwierdzenie, że Polska była współodpowiedzialna za wybuch wojny w 1939. Bo przecież do starć zbrojnych potrzeba dwóch stron, a Polska się broniła. Ba! Wcześniej się zbroiła i miała czym…)

 23. @Wojciech K.Borkowski:
  Analizując owych ‚młodych ludzi’ bierzesz tylko jedną część ich rzeczywistości — brak perspektyw, brak wyciągniętej ku nim ręki. OK, to też część ich rzeczywistości. Ale tylko część.
  Gdy ich widuję osobiście, to przeraża mnie coś innego — ich brak ambicji, brak wyobraźni, prostackość marzeń. I to nie jest kwestia państwa, czy biedy, to kwestia środowiska, ‚wartości’, które krzewi ich subkultura. Tam, gdzie liczy się silna pięść, nie liczy się sprawna głowa, ani pracowitość.
  Mając ten sam poziom materialny, te same szanse ekonomiczne, ale bez kibolskiej subkultury, bez wzorców osiłków bijących się z obcymi i honoru rozumianego, jako zachęta do używania pięści, bynajmniej nie byliby skazani na margines.

 24. Ted
  ( 13-11-g.7:59)
  Podsumowałeś krótko i celnie.
  Dlatego też gekko słusznie zauważa, że trudno mieć do hien pretensje, gdy wyją, bo – tu dodam od siebie – niczego innego nie potrafio.
  A i Gajowego nie widać na horyzoncie, co by pogonił z lasu całe towarzystwo i dopiero wtedy „zaprowadził” demokrację.
  Nie wiem, ile jeszcze wiosenek musi upłynąć i ilu jeszcze Gajowych przyjdzie nam przetrzymać, zanim wychynie z pomroczności jakaś sensowna RP.

 25. Kaczynski jest zadowolony z rozwoju sytuacji, bo moze wykazac slabosc panstwa. Uciekl do Krakowa, aby zdobyc elektorat mniej radykalny, niż narodowcy, nie chce, dla nuch, byc indentyfikowanym z ruchem, ktory wspiera od wielu lat (patrz: juz koalicje za rzadów PiS), ale swoje powiedział. Jeśli policja zareagowałaby mocniej, byłby to argument przeciwko państwu, które jest totalitarne i dusi wolność. Jeśli policja reaguje słabiej, jest to argument za słabościa państwa. Im wiecej zadym, tym lepiej, potrzebne jest silne panstwo, ktore on zbuduje.

 26. @mag
  13 listopada o godz. 12:41
  „Nie wiem, ile jeszcze wiosenek musi upłynąć i ilu jeszcze Gajowych przyjdzie nam przetrzymać, zanim wychynie z pomroczności jakaś sensowna RP.”

  Przez ostatnie kilkaset lat nie udało się takiej zbudować więc nadzieje na lepszą, bardziej racjonalną przyszłość są raczej płonne. Utwierdziła mnie w tym przekonaniu „pasterska” wizyta w Polsce faceta o baśniowym nazwisku Bashobora 🙂 i frekfencja na jego okultystycznych seansach. W debilnym społeczeństwie jakakolwiek demokracja nie ma szans bytu, tylko zamordyzm jest w stanie utrzymać w dyscyplinie chołotę. Zresztą, chołota do tego zamordyzmu sama lgnie, więc „Tak nam dopomóż Bóg”.

 27. !
  12 listopada o godz. 20:57

  No i udalo sie „!” wypuścil ze swojej (pełnej) komórki komentarz z którym trudno sie nie zgodzić. „Miodowicze” od Tuska zawiedli na calej linii a „Prezes” wyprowadzil ich w pole jak Wołodyjowski Szweda (nie mylić ze Szwedowskim – vel Michnikiem). Wrócą oni teraz tam gdzie rezerwy „Grzecha” – czyli do dupy ! 😉

  PS.
  „To co nas podzieliło – to się już nie sklei

  Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei…”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114871,13881901.html?i=2&v=1&obxx=13881901&order=najfajniejsze&page=4

  Każde kurewstwo i każdy dupoliz tuska będą rozliczeni !

 28. Z „tekstów zródlowych” :

  http://wpolityce.pl/artykuly/66983-lysa-pala-putina-a-moze-jednak-sienkiewicz-wie-wiecej-od-sikorskiego-moze-jego-agenci-robili-to-wlasnie-co-sie-carowi-podoba

  Nie można tego bylo przedyskutować w Chobielinie tj. Chobielinie Dworze (!) kto komu i kiedy spali budę !? Teraz tylko smród i koszulę trzeba prasować żeby ambasadora przepraszać ! Dziady²

 29. Muratorku – z następnymi wiatrami powiedzże, w jakiej to twierdzy wysadzi się w powietrze Wielki Mały Rycerz? Ostrzeżenie-li to z twej strony czy życzenie, bądź projekcja? I kto będzie Ketlingiem? Bo krwiożercza tłuszcza ze Wschodu jest z grusza zdefiniowana.

 30. !
  13 listopada o godz. 19:44

  Plepleple – nie pij tyle !

 31. Szanowny Wojciechu,
  które to sa te normalne kraje, produkujące prawdziwych mężczyzn w ciagu dwuletniej służby wojskowej? A te kraje globalne z tymi wloczegami po krajach ościennych to leżą?

  Pozdrawiam z Europy

 32. Dziwie sie, ze, mowiac o „narodowcach” nazywa sie ich „spadkobiercami Dmowskiego”. Wiele osob uleglo llegendzie stworzonej dla nich przez ich kierownictwo na potrzeby polityki . Nie szukalabym tak gleboko ich korzeni. To wypisz-wymaluj potomkowie gitowcow, siejacych postrach w latach 70-tych. Dzieci lumpenproletariatu uszlachetnione na „patriotow”. Patriotyzm owszem – znaja, uliczny, podworkowy. Polska ich nie obchodzi, nie znaja jej, ani nie sa jej ciekawi. Nauczono ich paru haselek „na malpe”, ktore klepia niczym katarynki kompletnie nie rozumiejac tresci, pokazano pare obrazkow z cyklu „Jak to na wojence ladnie”, i wypuszczono w miasto.

 33. Co ma piernik do wiatraka w końcu Kaczyńskiego nie było w tym czasie w Warszawie. Ale jeżeli ktokolwiek ma tutaj kogoś przepraszać to niech Donald Tusk przeprosi za aferę hazardową, niszczenie demokracji poprzez nawoływanie do bojkotu referendum, korumpowanie delegatów na Dolnym Ślasku, za Miodowicza i Jarudzką.

 34. @Makowski i 4 bzdury:
  1. Na marszu było tysiące ludzi. Do kogo jest ta uwaga? To organizatorzy i uczestnicy marszu podpalali i rzucali kamieniami czy ci którzy się ODŁĄCZYLI OD MARSZU? Za rok każdego z flagą Polski będziecie oskarżać?
  Jeśli nie lubię anarchistów, homoseksualistów, Rosjan, hipsterów i TVN’u to co nie mogę? To jest Pańska „demokracja”? Mam obowiązek lubić ?Jaka jest różnica pomiędzy aktem wandalizmu i nietolerancją a posiadaniem własnych poglądów? Żadna? Bo mi się wydaje, że taka jak na marszu, czyli 90% patriotów z flagami Polski i 10% faszystów czy rasistów, NIE ODWROTNIE.

  2. Jak inaczej J. Kaczyński ma się odciąć od organizatorów marszu skoro był w Krakowie? Ma wyjechać do Afryki? Podejrzewam, że i tak byście to byli w stanie połączyć.
  Jeśli istnieje część społeczeństwa która czuje się oszukiwana przez rząd, to opozycja ma zakazane nawoływać do tego aby ta część społeczeństwa się zjednoczyła, pokazała siłę i zbuntowała przeciwko takiej nieuczciwej władzy? Jest to zakazane w demokracji czy też może tożsame z nawoływaniem do agresji, wandalizmu i nienawiści? Hasło – siła jest synonimem hasła – nienawiść? Od kiedy?

  3. A dlaczego Kościół jest Kościołem i ma swoje dogmaty? Dlaczego religia nie może być świecka, Bóg w każdej butelce Coca Coli, dlaczego oni wierzą w dokładnie co innego niż Pan wierzy? Dlaczego Kościół nie potępia tych którzy walczą za sprawy pokrewne z interesem Kościoła? Dlaczego nie popiera wartości niezgodnych z naukami Kościoła? Dlaczego kiedy jest pochmurno to pada?

  4. Od kiedy to organizowanie w święto niepodległości antyfaszystowskich, czy lewicowych marszów jest brakiem reakcji? Od kiedy to media nie rozpisują się tygodniami i nie zajmują się pracą prokuratury i sądów, czyli osądzaniem i szukaniem winnych? Od kiedy to Pańscy koledzy wraz z Panem dnia 12 listopada „nie reagujecie”? Jedyni co nie reagują nigdy to ci co powinni czyli władze miasta i policja.

  Pomyśl Pan zanim zaczniesz dolewać oliwy do ognia.

 35. Rydzyk sie wypowiedzial: „takie symbole nienormalności, zboczeń, nie powinny być tolerowane”.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14950755,O__Rydzyk__Symbole_zboczen_nie_powinny_byc_tolerowane.html
  .
  Trzeba jasno powiedziec: w Polsce powstal sojusz bandytow, kiboli, prawicowych manipulatorow, i episkopatu. Episkopat nie milczy. Episkopat jest po stronie bandytow i razem z nimi. To trzeba glosno powiedziec, a nie obwijac w bawelne w nadziei na poprawe. Poprawa nie nastapi.
  .
  Biskupi kryjac przekrety finansowe, mataczac w sprawie ksiezy-pedofilow, i popierajac kiboli, sami stali sie kibolami. To tez trzeba jasno powiedziec.

 36. Pewnego razu umysł Baalszema upadł tak nisko, że mistrzowi wydało się, iż nie może mieć udziału w przyszłym świecie.
  I wtedy rzekł sam do siebie: „Jeżeli kocham Boga, na cóż mi jeszcze przyszły świat?”

 37. @murator. Twoje wpisy mają się do elementarnej przyzwoitości tak, jak zachowanie narodowców, dowodzonych przez Zawiszę, Bosaka i Winnickiego, do zachowania ludzi, dla których każdy inaczej myślący jest też człowiekiem godnym szacunku. Więc nie spodziewam się po Tobie niczego ponad kolejne bluzgi, tyle że tym razem, rzecz jasna, pod moim adresem. Narodowi „bojownicy” swoją „odwagę” ukrywają w kominiarkach, Ty swoją – za blogowym nickiem. Na dokładkę uwielbiasz koszarowy język. Gratuluję i „kultury”, i „odwagi”.

 38. Ryba 25
  14 listopada o godz. 19:18

  Droga @Rybo 25 – polecam publikacje o ostatnim jak i minionych marszach 11 Listopada. Znajdziesz zdjecia i filmy na których widoczni sa „bojownicy” w kominiarkach. Po akcji siorpiący herbatkę z umundurowanymi kolegami z policyjnego termosa ! Teraz troche koszarowej polszczyzny – jeżeli myslisz że rozkradającym Polske lujom ujdzie na sucho to co robią to się mylisz 😉

  PS.1
  Nick sobie taki wybralem bo taki „mi pasi”. Jeżeli jakis okradajacy i szkodzący Polsce złodziej (np. Janusz Lewandowski) czuje się dotknięty niech mnie poda do sądu. Przyjadę i poprawię ! Nie chce podać ? A to szkoda !

  http://www.naszdziennik.pl/wp/9986,historia-prywatyzacji-polskiego-przemyslu.html

  PS.2
  Taki np. Bosak potrafi się lepiej i poprawniej wypowiadać na tematy polityczne aniżeli ten burak Komorowski. Bez machania lapami i żadnego „oj tam, oj tam !” przedstawi swoją racje. Do tego ten kaszalot Komorowska – zapięty na jeden guzik potwór z 3 podbródkami który swoimi lapskami przestawia królowe a paluchami liczy złocenia w kościele – rzygać się chce jak pokazują tę bazarową ferajnę w Tiwi ! Wasze „elyty” ->

  http://wyborcza.pl/1,75478,14947866,Koniec__nowego_otwarcia__Hanny_Gronkiewicz_Waltz_.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk

 39. Mafia inwestuje i pierze pieniądze w Watykanie – mówi prokurator Gratteri. – Wzbogaca się od lat, będąc w zmowie z Kościołem – dodaje. W związki kleru z przestępcami uderzają reformy antykorupcyjne popierane przez Franciszka.
  .
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14954768,Prokurator___To_niebezpieczny_czas_dla_papieza___Franciszek.html
  .
  Prosze zauwazyc, z jakim poswieceniem polscy biskupi walcza o swoich kolegow-pedofilow. Przeciwko czemu tak sie pojednal biskup i pedofil? Czy chodzi tu o ukryte gusta biskupa? Otoz bynajmniej. Chodzi o to, zeby swieckie organa nigdy, przenigdy nie odwazyly sie dotknac czlowieka w sutannie. Nawet przestepcy. A dlaczego? Ano dlatego, ze od pedofilii sie zacznie, a potem pojawia sie pytania o inne mozliwe przestepstwa i wykroczenia. Na przyklad finansowe. Przestepstwa podatkowe. Nielegalne zwiazki kurii z biznesem, a moze wrecz z podziemiem, jak we Wloszech.
  .
  Nie wolno wiec wpuscic prokuratury i policji za poswiecone progi. Nawet, jesli chodzi o sciganie ohydnego przestepcy. Lepiej, zeby ohydny przestepca ukrywal sie u biskupa pod lozkem, niz zeby swiecki wymiar scigania nabral zwyczaju przeswietlania metnych interesow biskupa. Bo jesli raz rozpoczna zadawanie pytan….

 40. Prosze pana, porzadni ludzie 4 lata temu postulowali zakaz zaslaniania twarzy podczas szeregu manifestacji. Ci sami porzadni ludzie, dwa lata temu, postulowali ustawienie snajperow na dachach i odstrzeliwanie zamaskowanych bandytow. Podobnie porzadni ludzie wypowiadali sie na temat surowego karania lysych bandziorow – przykladnego i ku odstraszeniu kolejnych chetnych. W tym roku jeden bandzior dostal kare grzywny, drugi prace spoleczne, a trzeci trzy miesiace ale (wow!) bez zawiasow. I te wyroki maja miec dzialanie odstraszajace…

  Ja rozumiem, ze z powodu tej zapazdzianej historii rzad boi sie uzyc zdecydowanej i brutalnej sily, bo zaraz porownaja ten rzad do Jaruzelskiego, Kiszczaka, ZOMO, oraz zabojcow Popieluszki. A rzad bardzo wrazliwy jest na takie wycieczki. Do tego stopnia wrazliwy, ze zapomnial o swoich rzadowych powinnosciach, tj. ochronie panstwa i obywateli, o ochronie tej demokracji (jaka by ona nie byla), przed rosnacym w sile faszyzmem i bandytyzmem.

  Kilka dni temu, bodaj Ryczan, biskup, obludnie twierdzil, ze demokracja bez wartosci obraca sie w totalitaryzm. Nie wiem tylko do ktorego pil kraju, jako, ze w Polsce akurat mamy „demokracje z Bogiem” ktora – pod wodza Wojtyly – ustanowil ten sam kler, ktorego czescia jest, i byl, Ryczan. Tak ni z gruchy ni z pietruchy. A ja zastanawialem sie nad powodem powyzszej wypowiedzi i doszedlem do wniosku, ze – skoro nie wiadomo dlaczego, to – pewnie chodzi o pieniadze. Krotko mowiac kler wdalszym ciagu oczekuje na prezenty, z tytulu troski o spoleczny spokoj. A wydarzenia w Warszawie mialy byc inspiracja dla rzadzacych do dzialan na rzecz prezentow. Artur Zawisza zrobil jedynie to co wydawalo mu sie wazne, z punktu widzenia potrzeb kk. Kler znow nie zawiodl sie na swym prawdziwym katoliku.
  Tak, ja przekonany jestem, ze kler maczal paluchy w przygotowaniach do niepodleglosciowej zadymy. By wykazac, ze oni w dalszym ciagu sa bardzo potrzebni, i oczekuja za to godnej rekompensaty.

  A Kaczynski nie odetnie sie od narodowych bandytow, prosze pana. To jest jego elektorat.

 41. Zjedz snickersa, Murator 😛

 42. Do Pana @narciarz2.
  ==================
  Wpis do Pana na blogu Red. Paradowskiej.
  http://paradowska.blog.polityka.pl/2013/10/28/kilka-wspomnien-o-czasach-i-chwilach-jakie-juz-sie-nie-zdarza/#comment-150376

  Pozdrawiam.

 43. !
  14 listopada o godz. 23:11

  Kupuje krajowe produkty i zaraz zjem „Princesse”

 44. Ryba 25
  14 listopada o godz. 19:18

  Droga @Rybo 25 – polecam publikacje o ostatnim jak i minionych marszach
  11 Listopada. Znajdziesz zdjecia i filmy na których widoczni sa
  „bojownicy” w kominiarkach. Po akcji siorpiący herbatkę z
  umundurowanymi kolegami z policyjnego termosa ! Teraz troche koszarowej
  polszczyzny – jeżeli myslisz że rozkradającym Polske lujom ujdzie na
  sucho to co robią to się mylisz 😉

  PS.1
  Nick sobie taki wybralem bo taki „mi pasi”. Jeżeli jakis okradajacy i
  szkodzący Polsce złodziej (np. Janusz Lewandowski) czuje się dotknięty
  niech mnie poda do sądu. Przyjadę i poprawię ! Nie chce podać ? A to
  szkoda !

  http://www.naszdziennik.pl/wp/9986,historia-prywatyzacji-polskiego-przemyslu.html

  PS.2
  Taki np. Bosak potrafi się lepiej i poprawniej wypowiadać na tematy
  polityczne aniżeli ten burak Komorowski. Bez machania lapami i żadnego „oj tam, oj tam !” przedstawi swoją racje. Do tego ten kaszalot
  Komorowska – zapięty na jeden guzik potwór z 3 podbródkami który
  swoimi lapskami przestawia królowe a paluchami liczy złocenia w kościele – rzygać się chce jak pokazują tę bazarową ferajnę w Tiwi ! Wasze „elyty”………. 🙂

  http://wyborcza.pl/1,75478,14947866,Koniec__nowego_otwarcia__Hanny_Gronkiewicz_Waltz_.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk

 45. Może mnie ktoś w końcu oświecić, co ma kurcze Kaczyński wspólnego z MN i dlaczego on niby miałby się odcinać lub potępiać bądź nie, cokolwiek z tym marszem związanego?! to jest jakieś paranoiczne myślenie. Proszę o szacunek dla czytelników!

 46. @narciarz2
  14 listopada o godz. 20:50

  Mafia wloska przeprowadzi sie do Polski. Wlasnie uzyskala gwaranje bezpieczenstwa, od Naczelnego Sadu Administracyjnego.

  http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,14953435,Ksiedzu_z_milionami_sie_upieklo__Nie_zaplaci_gigantycznego.html#BoxSlotII3img

  W latach 90ch amerykanski wymiar sprawiedliwosci zagrozil kk, ze jesli znow przylapani beda na mataczeniu to dochodzenie w sprawie podofilii kleru zostanie przejete przez biuro do walki z przestepczoscia zorganizowana.
  To samo zrobiliby w Stanach w przypadkach prania brudnych pieniedzy, przez kk. I nie moze byc inaczej, gdyz przestepczosc (pedofilia, pralka pieniedzy pochodzacych z przestepstwa) nie moze byc chroniona przez nikogo, i pod jakimkolwiek pozorem. Tak to wyglada w panstwie prawa. Zupelnie inaczej niz w „demokracjach z Bogiem”.

 47. Ryba 25
  14 listopada o godz. 19:18

  Droga @Rybo 25 – polecam publikacje o ostatnim jak i minionych marszach
  11 Listopada. Znajdziesz zdjecia i filmy na których widoczni sa
  „bojownicy” w kominiarkach. Po akcji siorpiący herbatkę z
  umundurowanymi kolegami z policyjnego termosa ! Teraz troche koszarowej
  polszczyzny – jeżeli myslisz że rozkradającym Polske lujom ujdzie na
  sucho to co robią to się mylisz 😉

  PS.1
  Nick sobie taki wybralem bo taki „mi pasi”. Jeżeli jakis okradajacy i
  szkodzący Polsce złodziej (np. Janusz Lewandowski) czuje się dotknięty
  niech mnie poda do sądu. Przyjadę i poprawię ! Nie chce podać ? A to
  szkoda !

  http://www.naszdziennik.pl/wp/9986,historia-prywatyzacji-polskiego-przemyslu.html

  PS.2
  Taki np. Bosak potrafi się lepiej i poprawniej wypowiadać na tematy
  polityczne aniżeli ten burak Komorowski. Bez machania lapami i żadnego
  „oj tam, oj tam !” przedstawi swoją racje. Do tego ten kaszalot
  Komorowska – zapięty na jeden guzik potwór z 3 podbródkami który
  swoimi lapskami przestawia królowe a paluchami liczy złocenia w kościele
  – rzygać się chce jak pokazują tę bazarową ferajnę w Tiwi ! Wasze
  „elyty” ->

  http://wyborcza.pl/1,75478,14947866,Koniec__nowego_otwarcia__Hanny_Gronkiewicz_Waltz_.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk

 48. Mataczenie
  Jeżeli komukolwiek wpis Krzyś52 z 21. 19 nie wystarczy do zrozumienia działania KK i jego popleczników umieszczonych w państwowej machinie po to by działali na szkodę tak Państwa Polskiego jak i Narodu – to chyba już nic na wodogłowie pomóc nie może.
  uklony

 49. Nasza ojczyzna parszywieje z kazdym rokiem bardziej .jak tu zyc?pytanie nie do premiera ,bo to nie on wylewa swoje jady na inaczej myslacych .jezeli o niego chodzi to nie wiem ,ile jeszcze moze on zniesc od kaczynskiego ,ktory zadna opozycja nigdy nie byl tylko podpalaczem i trucicielem tego kraju .w krakowie najwyrazniej wzywal do rewolucji ,bo „jeden jaroslaw sam nie poradzi” .o kosciele juz od dawna hadko mi myslec ,bo sparszywial najbardziej .najgorsze ,ze biskupi nie zastanawiaja sie wcale nad rezultatami swoich poczynan -widac sa tak oddaleni od reszty narodu ,ze tego juz nie czuja .faktycznie nie potrafia juz reagowac na najwazniejsze sprawy moralne ,jak zabojstwa ,burdy i oskarzenia wobec niewinnych ludzi ,jakby ewangelia juz nie obowiazywala.w dodatku ciagle uwazaja sie za autorytety /a kysz!/ .jak tu odrzucic w sobie obrzydzenie do tych panow ,zeby nie brudzic swojego sumienia ?chyba nie da sie .

 50. JESZCZE TYLKO O RYDZYKU -JEZELI TEN FACET NIE WIE ,CZEGO SYMBOLEM JEST OD CZASOW BIBLIJNYCH TECZA -PRZYPOMNE -PO POTOPIE STWORCA ZA POMOCA TECZY ZAWARL PRZYMIERZE Z NOEM I CZLOWIEKIEM -TO JAKIM ON JEST KSIEDZEM ?NIE ZNA BIBLII ?TU OSMIESZYL SIE NAJBARDZIEJ NAZYWAJAC TECZE ZNAKIEM ZARAZY HOMOSEKSUALNEJ .

 51. Dajcie spokój już z tą polityką…

 52. Adas „penis”Hofman wypuscil swoich 1000 wietnamow,w kominarkach,aby o godzinie W,podpalali Stolice.Sztab PiS na emigracji w Krakowie.O planie mowil w tv „faja” Urbanski.Tak PiS walczy o niepodleglosc!

 53. Chyba trzeb się stąd ewakuować…

 54. Oceniając dzisiejszą prawicę, myślę że większość z nich ma żydowskie korzenie: Kaczyński, Gowin, Bosak, Wipler ect.

 55. kaczynski sprytnie uciekl do krakowa 11 listopada .i co z tego?z tego powodu liczne gazety ,w tym GW i nawet slawetny profesor polityki okreslili go zwyciezca tego roku ,wywazonym politykiem -pewno godnym chwaly .czy wszyscy zwariowali ,czy tylko na kacu poswiatecznym ?i co ten „zwyciezca ” roku mowil nie tylko w krakowie ,ale przez caly rok ,kogo pomawial wbrew przykazaniu ,na kogo szczul ,kogo opluwal to juz bylo niewazne ?nie osmieszajcie sie pismaki i nie robcie wody z mozgu narodowi ! nawet w audycji z ks.sroka uznano kaczynskiego za wybitnego polityka prawicy i nawet bez komentarza co do rodzaju tej wybitnosci .owszem -jest pierwszy w tym ,jak napoil kraj nienawiscia ,zolcia i wmawianiem przeciwnikom politycznym niestworzonych ,nieprawdziwych ,niegodnych czynow i intencji .kaczynski zmienil ten kraj razem z rydzykiem w miejsce wyjatkowo nienawistne i niechrzescijanskie .wstyd profesorze wladyka za takie opinie !